Srijeda, 28 Prosinac 2022 23:07

Odigrane utakmice 3. natjecateljskog dana 31. BMNT "Požega 2022"

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je tijekom 3. natjecateljskog dana na 31. Božićnom malonogometnom turniru "Požega 2022" odigrano ukupno 9 utakmica, od toga 3 u veteranskoj i 6 u seniorskoj konkurenciji.

Rampa COR je bila bolja od Standarda rezultatom 2:1 (0:0). Krunoslav Prpić doveo je Rampu u vodstvo u 7. minuti, a na 2:0 povisio je Eduard Pavičić u 22. minuti. Na 2:1 smanjio je Boris Tilinger u 27. minuti.

Vallis Aurea je rezultatom 3:1 (0:1) pobijedila Viševice gradnju koja je povela u 12. minuti pogotkom svog najopasnijeg igrača Rajka Mijatovića i do 26. minute imala to vodstvo od 0:1. Tada je Željko Metlar zabio za 1:1. Borislav Jukić je u 28. minuti bio strijelac za 2:1, a pobjedu je potvrdio Željko Vidmar pogotkom za konačnih 3:1 u 29. minuti. Viševice su ovim porazom završile svoj nastup na turniru dok će Vallis Aurea u petak protiv Alabame odlučiti tko u četvrtfinale odlazi kao prvoplasirana, a tko kao drugoplasirana ekipa skupine 4.

HVIDR-a Požega je protiv ekipe No name odigrala 1:1 (1:0) ali je nakon toga bolje izvodila penale i slavila rezultatom 4:3 čime je stekla prednost i osigurala osminu finala dok je No name ispao s turnira. Pero Vidović doveo je No name u vodstvo u 7. minuti, a izjednačio je Mario Jakovac u 28. minuti. HVIDR-a će u posljednjem susretu skupine 3 igrati protiv Autodijelova Barišić kojima je dosta i bod za prvo mjesto u skupini.

Nositelj skupine 5. i prošlogodišnji osvajač 3. mjesta pod nazivom Caffe bar Rubikon, ekipa La Gazzetta Nova Gradiška je na vlastiti zahtjev odigrala sve tri utakmice u skupini u kojima je ostvarila tri sigurne i uvjerljive pobjede te je prva ekipa koja je osigurala osminu finala u koju ulazi kao pobjednik skupine 5. Igrači La Gazzette prvo su rezultatom 6:0 (2:0) pobijedili Svečanu dvoranu Avia. Pogotke su postigli Antun Severović (2), Nikola Eller (2), Tomislav Marjanović i Dario Batalo.

Nakon toga su dobili Romke j.d.o.o. rezultatom 3:0 (1:0), a strijelci su bili Dario Batalo, Mario Vlaović i Nikola Eller, najbolji igrač 27. BMNT "Požega 2017" kada je njegov Caffe bar Rubikon osvojio svoj treći i posljednji naslov pobjednika. U posljednjem susretu La Gazzetta je rezultatom 0:4 (0:1) bila bolja od ekipe Rukometnog kluba Požega. Pogotke su postigli Tomislav Marjanović, Silvio Mihić, Mario Vlaović i Antun Severović.

Dvije utakmice u skupini 3. odigrala je danas ekipa Elite Academy Play Fitness. U prvom susretu odigrali su neodlučeno 3:3 (2:2) protiv ekipe MNK Autodijelova Barišić II koja je slavila nakon penala ukupnim rezultatom 4:5 i stekla prednost. Nikša Grubišić doveo je EA Play Fitness u vodstvo u 5. minuti, a izjednačio je Teo Duvnjak u 7. minuti. Matija Benković doveo je "Barišiće" u vodstvo od 1:2 u 9. minuti, a na 2:2 izjednačio je Alen Grafina u 14. minuti. Isti igrač je svojim drugim pogotkom u 20. minuti donio novo vodstvo EA Play Fitnessu, a konačnih 3:3 postavio je Niko Čuljak u istoj minuti.

U drugoj utakmici Elite Academy Play Fitness je s uvjerljivih 9:1 (3:0) svladala ekipu Nemamo ideju. Pogotke su postigli Nikša Grubišić (3), Marko Milošević (2), Nikola Cindrić, Josip Dupor, Jakov Janček i Alen Grafina dok je počasni pogodak za Nemamo ideju postigao Matej Maglica.

U posljednjem susretu 3. dana ekipa Drvo MarCo je rezultatom 3:2 (1:1) svladala MNK Legacy Caffe bar Leona Brestovac. Nikola Đak doveo je Legacy u vodstvo u 13. minuti, a na 1:1 izjednačio je Mihael Keč dvije minute poslije. U posljednje tri minute susreta pala su tri pogotka. Viktor Vuksan je u 27. minuti zabio za 2:1, a na 3:1 povisio je Luka Jovanović u 28. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Nikola Đak svojim drugim pogotkom u 29. minuti.

Turnir se nastavlja sutra (četvrtak, 29. 12.) kada će se od 16,40 do 23,20 sati odigrati 2 utakmice u veteranskoj i 8 utakmica u seniorskoj kategoriji. Veterani Moby dicka Batrina tražili su da odigraju obje utakmice u skupini u jednom danu pa će prvo igrati protiv ekipe MNK Tehničar, a nakon toga i sa Kelvinom, pobjednikom veteranskog turnira održanog 2019. godine.

Na parket Grabrika će ponovno prošlogodišnji finalisti, ekipe Caffe bara Samson i COR d.o.o. koje će protiv podnositelja svojih skupina DT Logistike i Darmopil Instalacija odigrati utakmice 2. kola skupina 1. i 8., a to su i susreti koji direktno odlučuju o prvim mjestima tih skupina jer sve četiri ekipe nakon 1. kola imaju po 3 boda.

Treba svakako izdvojiti i derbi susret skupine 7. između Autoservisa Gile i Caffe bara Alibi. Obje ekipe imaju 3 boda iz susreta protiv Moby dicka Batrina i ova utakmica će vjerojatno odlučiti tko će biti prvak ove skupine iako se tu u borbu za prolaz može uključiti i ekipa Prvče koja ima 1 bod iz susreta protiv Moby dicka Batrina.