Petak, 30 Prosinac 2022 06:52

Pred dobro ispunjenim tribinama SD Tomislav Pirc odigrane utakmice 4. dana BMNT "Požega 2022"

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer je pred dobro ispunjenim tribinama tijekom 4. natjecateljskog dana 31. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2022" odigrano ukupno 10 utakmica. Dvije utakmice odigrali su veterani, a preostalih osam bilo je u seniorskoj konkurenciji.

Ekipa Moby dicka Batrina je na vlastiti zahtjev u istom danu odigrala obje utakmice u skupini 2. veteranskog turnira. U prvom susretu Moby dick je rezultatom 3:2 (1:1) bio bolji od Tehničara. Hrvoje Wdovjak doveo je Moby dick u vodstvo u 5. minuti, a izjednačio je Goran Bošnjak u 7. minuti. Dario Predojević je zabio za 2:1 u 17. minuti i donio novo vodstvo Moby dicku, ali je Goran Bošnjak svojim drugim pogotkom u 27. minuti vratio sve na početak. Minutu poslije pobjedu Moby dicku je iz penala donio Hrvoje Wdovjak svojim drugim pogotkom.

Nakon što je odigrana prva seniorska utakmica i poslije 40 minuta odmora ekipa Moby dicka je rezultatom 3:1 (1:0) bila bolja i od Kelvina. Krunoslav Bošković je u 11. minuti zabio za vodstvo Moby dicka, a na 2:0 povisio je Hrvoje Wdovjak u 16. minuti. Malu nadu Kelvinu donio je Mario Darmopil kada je u 20. minuti zabio za 2:1 ali je pobjedu Moby dicku i prolaz u četvrtfinale potvrdio Goran Abramović pogotkom za konačnih 3:1 u 26. minuti.

U prvoj utakmici kod seniora Karlovačko pivo je rezultatom 1:0 (0:0) bilo bolje od ekipe MNK Autodijelovi Barišić III, a pobjednički pogodak postigao je Pavle Pranjić dvije minute prije kraja.

Istim rezultatom, 0:1 (0:0) završila je i utakmica između Pismoreklama i Wiener osiguranja, a za pobjedu Wieneru zabio je Andrej Noušak u 18. minuti.

Caffe bar Vertigo je s uvjerljivih 5:0 (2:0) slavio protiv ekipe NK Lipa. Pogotke su postigli Luka Obućina (3), Lovro Blažević i Marko Tajs.

Odličnu utakmicu odigrale su ekipe COR d.o.o. i Darmopil Instalacije, a koja je na kraju završila rezultatom 2:2 (1:0). Cor je poveo pogotkom Ivana Jakeševića u 7. minuti, a na 1:1 izjednačio je Borna Tolić u 18. minuti. Vodstvo "Darmopilima" donio je Adam Srdarević pogotkom za 1:2 u 19. minuti. Cor nije uspijevao svladati odličnog vratara Mihaela Alabera. Nekoliko minuta prije kraja Cor je igrao s igračem više u polju odnosno bez vratara jer je Matka Kovačevića zamijenio njegov brat Domagoj Kovačević, a upravo je popularni "Donga" minutu prije kraja zabio za izjednačenje. Nakon izvođenja penala prednost je ukupnim rezultatom 5:3 ostvarila ekipa Cora.

Ekipa Caffe bara Samson je pobijedila DT Logistiku s uvjerljivih 9:3 (6:0). Pogotke za branitelje naslova postigli su Tomislav Baltić (2), Gabrijel Boban (2), Josip Solić (2), Valentino Podobnik (2) i Matej Peharda dok su strijelci za DT Logistiku bili Nikola Franikić (2) i Andro Brkić.

Platinum i NK Croatia 74 odigrali su 1:1 (0:0), ali penali nisu izvođeni jer ove dvije ekipe ne mogu imati isti broj bodova na kraju natjecanja po skupini. Stjepan Vasić je u 27. minuti doveo Croatiu 74 u vodstvo, a izjedačio je u 29. minuti Filip Eržen pogotkom za 1:1.

Autoservis Gile i Caffe bar Alibi odigrali su neodlučeno, 1:1 (1:1), a nakon penala ukupnim rezultatom 4:2 prednost je ostvarila ekipa Autoservisa Gile. U 3. minuti za vodstvo Alibija zabio je Nikola Miholić, a na 1:1 izjednačio je Robert Bojić u 12. minuti.

U posljednjoj utakmici 4. natjecateljskog dana ekipa Nemamo ideju je poražena od Mansarde gradnje d.o.o. rezultatom 0:2 (0:0). Mario Šipura zabio je za 0:1 u 17. minuti, a konačnih 0:2 postavio je Pavo Nikolić u 29. minuti.

Danas će se od 16,40 do 23,20 sati odigrati ukupno 10 utakmica (4 veteranske, 6 seniorskih). Narednog vikenda se ne igra (31. 12. i 01. 01.), a turnir će se nastaviti u ponedjeljak, 02. 01. 2023. kada će se odigrati posljednjih 10 utakmica po skupinama seniorskog turnira. U utorak, 03. siječnja kreće drugi krug natjecanja na 31. BMNT "Požega 2022", a taj dan će seniori odigrati prve četiri utakmice osmine finala dok će veterani odraditi sva četiri susreta četvrtfinala.