Petak, 30 Prosinac 2022 15:03

Na današnji dan, 30. prosinca, odigrana su brojna velika finala požeškog Božićnog malonogometnog turnira

POŽEGA - Na današnji dan odigrana su brojna velika finala na požeškom malonogometnom turniru. Od 1994. do 2011. na čak 18 turnira finale se igralo na današnji dan, 30. prosinca. Gledatelji su na današnji dan vidjeli velik broj odličnih igrača i uzbudljivih utakmica.

Možda i najuzbudljivije finale u povijesti požeškog turnira odigrali su 30. 12. 2002. slavonskobrodske ekipe Argus i Simoneta. Tada se finale još igralo 2 x 15 minuta dok se od 2003. igra 2 x 20 minuta. Nakon 30 minuta igre rezultat je bio 3:3, a sva 3 gola za Simonetu zabio je njihov najbolji igrač Mario Tadić. Nakon penala više sreće imali su igrači Argusa koji su osvojili naslov pobjednika 12. BMNT "Požega 2002". Bila je to sjajna malonogometna predstava u kojoj su mogli uživati svi ljubitelji malog nogometa u prepunom Grabriku.

Od 2012. godine i 22. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2012" termin odigravanja se pomakao te turnir kreće malo kasnije. Novi termin se već prve godine pokazao odličnim te su ga pohvalili i igrači i gledatelji. Bila je već tada puno veća posjeta u dvorani za vrijeme utakmica prvog kruga turnira nego u starom terminu odigravanja. Utakmice same završnice u posljednjih 5 dana turnira su ionako dovoljno neizvjesne i kvalitetne da privuku publiku bez obzira u kojem terminu se igraju.

Nadamo se da će igrači i večeras, petog natjecateljskog dana 31. BMNT "Požega 2022" prikazati sjajne igre u duhu svih onih velikih finala iz prijašnjih godina.

Na naslovnici je fotografija finalista 13. BMNT "Požega 2003", snimljena 30. 12. 2003., a na kojoj se nalaze ekipe požeške Bijele kuće (crni dresovi) i slavonskobrodskog Argusa (žuti dresovi). Nakon 40 minuta igre rezultat je tada bio 1:1, a nakon izvođenja penala naslov je osvojio Argus ukupnim rezultatom 3:4.

Za Argus su između ostalih tada igrali Ernad Adžulović, Mario Petrović, Mirko Kruljac, Željko Hrušovski, Anto Dujak, Ramiz Ramić, Alen Delpont i vratar Zoran Kovačević. Boje Bijele kuće branili su braća Miroslav i Ivo Papak, Josip Mauzner, Miro Banožić, Goran Vrgoč, Goran Andričić, Jurica Bešlić, Zoran Obradović, Vladimir Englman i vratar Marijan Galiot.

31, BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR "POŽEGA 2022"