Petak, 30 Prosinac 2022 23:56

Odigrane utakmice 5. natjecateljskog dana 31. BMNT "Požega 2022" nakon kojih su poznati četvrtfinalisti veteranskog turnira

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc večeras je pred ponovno dobro ispunjenim tribinama odigrano 11 utakmica 5. natjecateljskog dana 31. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2022".

Veterani su odigrali posljednje četiri utakmice po skupinama nakon čega su poznati svi četvrtfinalisti kao i četiri ekipe koje su napustile turnir.  Preostalih sedam utamica bilo je u seniorskoj konkurenciji.

U prvoj utakmici kod veterana, Autodijelovi Barišić su svladali HVIDR-u rezultatom 3:1 (1:0). Ivica Andričić doveo je "Barišiće" u vodstvo u 7. minuti, a isti igrač zabio je i pogodak za 2:0 u 26. minuti. Na 3:0 povisio je Josip Sadilek u 30. minuti, a počasni pogodak za HVIDR-u postigao je Vencel Karačić u posljednjim trenucima susreta. Obje ekipe su prije ove utakmice osigurale nastup u četvrtfinalu, a HVIDR-i je za prvo mjesto skupine 3. potrebna bila pobjeda.

U utakmici koja je odlučivala o pobjedniku skupine 1. Wiener osiguranje je rezultatom 1:0 (1:0) bilo bolje od Rampe COR, a pobjednički pogodak postigao je Kristijan Lovrić u 5. minuti utakmice.

U susretu koji je direktno odlučivao o 2. mjestu skupine 2. jer su obje ekipe u svojim prvim utakmicama poražene od Moby dicka Batrina, ekipa MNK Tehničar je poražena od Kelvina rezultatom 1:4 (0:3). Mario Vidović doveo je Kelvin u vodstvo u 6. minuti, a Štefo Odobašić zabio je za 0:2 u 9. minuti. Na 0:3 povisio je Mario Engelmann u 12. minuti. Malu nadu Tehničaru za povratak u utakmicu donio je Mišo Hodak pogotkom za 1:3 u 22. minuti. Pobjedu Kelvina i prolazak u četvrtfinale potvrdio je Mario Vidović svojim drugim pogotkom u 28. minuti za konačih 1:4.

U posljednjoj veteranskoj utakmici prvog kruga koja je direktno odlučivala o prvom mjestu skupine 4. Alabama je s minimalnih 1:0 (0:0) bila bolja od ekipe Vallis Aurea. U tvrdoj utakmici bez puno prilika pobjedu Alabami donio je solo akcijom Mile Pavelić u 26. minuti

Četvrtfinale veterana na programu je u utorak, 03. 01. 2023. od 17,00 do 19,40 sati, a parovi su : Wiener osiguranje - Kelvin, Rampa COR - Moby dick Batrina, Autodijelovi Barišić - Vallis Aurea i HVIDRa - Alabama.

Prvu utakmicu kod seniora odigrale su ekipe Mansarda gradnja d.o.o. i Elite Academy Play Fitness, a nakon uzbudljivih 30 minuta rezultat je bio 3:3 (2:2) da bi nakon izvođenja penala prednost ostvarila ekipa EA Play Fitnessa. Mansardu je u vodstvo doveo Pavo Nikolić u 4. minuti, a na 1:1 izjednačio je Mato Marčetić u 8. minuti. Nikša Grubišić zabio je za 1:2, a izjednačio je Pavo Nikolić svojim drugim pogotkom u 14. minuti. Novo vodstvo EA Play Fitnessu donio je Alen Grafina u 18. minuti, a konačnih 3:3 postavio je minutu poslije Ivan Antunović.

Rukometaši Požege su se pobjedom oprostili od turnira nakon što su poraženi u prve dvije utakmice u skupini. RK Požega je večeras rezultatom 5:2 (3:0) bila bolja od Svečane dvorane Avia. U 9. minuti Roko Anić zabio je za vodstvo RK Požege, a isti igrač je minutu poslije povisio rezultat na 2:0. U 15. minuti Marko Antunović je postigao pogodak za 3:0, a Vilim Gotal je u 20. minuti zabio za 4:0. Petar Marković je u 25. minuti smanjio na 4:1, a dvije minute poslije Drago Matijević postiže pogodak za 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Ivan Antunović u 28. minuti.

Ekipa Prvče je pobijedila Autoservis Gile rezultatom 3:2 (1:1). Već u 1. minuti Antun Smojvir doveo je Prvču u vodstvo, a za 1:1 zabio je Marko Vučetić u 9. minuti. Vodstvo Autoservisu Gile donio je Matej Martinović u 26. minuti. U samoj završnici susreta igrači Prvče uspjeli su preko Ivana Smojvira postići dva pogotka (28. i 29. minuta) i doći do važne pobjede. U toj skupini 7. ostala je još jedna utakmica u kojoj se u ponedjeljak, 02. 01. sastaju Caffe bar Alibi i Prvča. Igrači Autoservisa Gile igrat će u osmini finala samo u slučaju da Prvča pobijedi Alibi.

Očna optika Abrić poražena je od ekipe Drvo MarCo rezultatom 3:4 (1:2). Domagoj Đurković zabo je za vodstvo ekipe Drvo MarCo u 5. minuti, a u 11. minuti Dino Dragičević je postigao pogodak za 1:1. Na 1:2 povisio je u 18. minuti Domagoj Đurković svojim drugim pogotkom, a za 1:3 zabio je Kristijan Jukić u 26. minuti. Nikola Vasić je golovima u 27. i 28. minuti donio izjednačenje za "Abriće". U posljednoj, 30. minuti susreta Stjepan Jagić zabio je za konačnih 3:4 i donio sva tri boda ekipi Drvo MarCo.

Ekipa MNK Legacy Caffe bar Leona Brestovac poražena je od ekipe MNK Autodijelovi Barišić I rezultatom 0:4 (0:0). Pogotke su postigli Josip Barišić (20), Mislav Brnčić (24), Josip Banožić (27) i Luka Rotim (29).

U posljednoj utakmici 5. dana NK Croatia 74 je rezultatom 5:1 (2:1) bila bolja od ekipe MNK Vladorena Pizzeria Mama mia. Pogotke za ekipu iz Mihaljevaca postigli su Tomislav Smojvir (2), Ivan Bilić, Stjepan Vasić i Marko Piščević. Jedini strijelac za Vladorenu Pizzeriu Mama mia bio je Marko Drežnjak.

Narednog vikenda se ne igra (31. 12. i 01. 01.), a turnir će se nastaviti u ponedjeljak, 02. 01. 2023. kada će se odigrati posljednjih 10 utakmica po skupinama seniorskog turnira. Drugi krug natjecanja na 31. BMNT "Požega 2022" kreće u utorak, 03. 01. kada će seniori odigrati prve četiri utakmice osmine finala dok će veterani odraditi sva četiri susreta četvrtfinala.