Ponedjeljak, 02 Siječanj 2023 23:53

Završio prvi krug natjecanja na 31. BMNT "Požega 2022", u utorak se igraju prve četiri utakmice osmine finala seniora i četvrtfinale veterana

POŽEGA - Nakon dvodnevne stanke danas je utakmicama 6. natjecateljskog dana nastavljen 31. Božićni malonogometni turnir "Požega 2022". Odigrano je posljednjih 10 utakmica po skupinama seniorskog turnira čime je završio prvi krug.

Sve tri svoje utakmice u skupini 4. odigrala je na svoj zahtjev ekipa Budi ponosan Fan Club. U prvom susretu protivnik im je bila ekipa Caffe bara Avangard Nova Gradiška, a utakmica je završila rezultatom 3:5 (3:1). Već u prvom napadu nakon desetak sekundi igre BPFC je poveo pogotkom Jurice Bešlića na asistenciju Marinka Solde. U 8. minuti Avangard je izjednačio preko Zdravka Gospočića. Novo vodstvo za BPFC donio je Marko Karačić pogotkom za 2:1 u 10., a na 3:1 povećao je Mario Darmopil u 13. minuti nakon još jedne asistencije Marinka Solde - Make.

Drugi dio potpuno je pripao ekipi iz Nove Gradiške koja je postigla četiri pogotka i došla do pobjede i prvog mjesta u skupini 4. Najprije je u 17. minuti Zdravko Gospočić smanjio na 3:2, a nakon toga je Joško Kotarski  zabio hat - trick (18.,27., 28.) za konačnih 3:5.

Ekipa Romke j.d.o.o. svladala je Svečanu dvoranu Avia rezultatom 4:2 (0:1)  za potvrdu drugog mjesta u skupini 5. Petar Marković doveo je Aviu u vodstvo u 8. minuti, a izjednačio je Kristijan Zapalac na početku drugog dijela, u 16. minuti. Romke je u vodstvo doveo Lovro Zeljko u 18. minuti, a na 3:1 povisio je Luka Mršić u 20. minuti. Pobjedu je u 28. minuti potvrdio Robert Gurdon, zabivši za 4:1 a konačnih 4:2 postavio je svojim drugim pogotkom Petar Marković u 30. minuti.

Ekipa Budi ponosan Fan Club je u svojoj drugoj utakmici uvjerljivo svladala NK Lipu rezultatom 8:3 (4:0). Pogotke za BPFC postigli su Marko Karačić (2), Teo Darmopil (2), Drago Marković (2), Marinko Soldo i Petar Čuljak dok su za Lipu zabili Matej Jaroš (2) i Matej Klišanić.

Utakmica skupine 8. između Darmopil Instalacija i Karlovačkog piva direktno je odlučivala o prolasku u osminu finala. Iako im je bio dovoljan i bod "Darmopili" su ostvarili pobjedu rezultatom 2:0 (0:0) i osvojili 2. mjesto u skupini. Strijelci su bili Borna Tolić u 18. i Hrvoje Ančurovski u 20. minuti.

Caffe bar Vertigo i Budi ponosan Fan Club su u direktnom dvoboju odlučivali o 2. mjestu skupine 4. jer su obje ekipe prije ovog susreta imale 3 boda, a na kraju je slavio Vertigo rezultatom 5:3 (4:3). Čak 7 pogodaka palo je već u prvom poluvremenu. Vertigo je poveo već u 1. minuti pogotkom Ivana Lončarevića, a i isti igrač je u 3. minuti zabio za 2:0. Na 2:1 smanjio je Mario Darmopil u 6. minuti. Tvrtko Janković zabio je u 10. minuti za 3:1, a na 3:2 smanjio je Marko Karačić u 12. minuti. Već minutu poslije izjednačio je Marinko Soldo, ali je u 15. minuti Ivan Lončarević postigao svoj treći pogodak za novo vodstvo Vertiga. Dvije minute prije kraja Marko Karačić nije iskoristio kazneni udarac sa 10 metara nakon što je Vertigo skupio 5 prekršaja. Njegov jak udarac obranio je vratar Vertiga Matko Deanović. Konačih 5:3 postavio je Ante Novak pogotkom u prazan gol, u posljednjoj, 30. minuti kada je BPFC igrao bez vratara s igračem više u polju.

Ekipa COR d.o.o. prvo mjesto u skupini 4. potvrdila je uvjerljivom pobjedom rezultatom 5:0 (2:0) protiv ekipe MNK Autodijelovi Barišić III. Pogotke su postigli Matias Šulc (2), Marko Grbeš (2) i Bruno Golić.

Caffe bar Samson je nakon dvije uvjerljive pobjede protiv DT Logistike i Pismoreklama za potvrdu prvog mjesta skupine 1. uvjerljivo slavio i protiv Wiener osiguranja rezultatom 8:1 (4:1). Strijelci su bili Josip Solić (4), Valentino Podobnik (2), Tomislav Baltić i Matej Peharda dok je jedini pogodak za Wienere postigao Matko Rogalo.

Ekipa DT Logistike je s uvjerljivih 7:2 (6:2) bila bolja od mlade ekipe Pismoreklama i tako osigurala osminu finala kao drugoplasirana ekipa skupine 1. Pogotke za DT Logistiku postigli su Josip Nikolaš (2), Nikola Franikić (2), Andro Brkić, Zoran Stanić i David Šarić dok su za Pismoreklam strijelci bili Josip Kalem i Filip Bojić.

MNK Autodijelovi Barišić II su svladali ekipu Mansarda gradnje d.o.o. rezultatom 2:0 (1:0) i tako sa 7 bodova osvojili prvo mjesto u skupini 3. Strijelci su bili Jakov Medvedović u 10. i Marino Marjanović u 26. minuti. U toj skupini sa 5 bodova drugoplasirana je ekipa Elite Academy Play Fitness.

Caffe bar Alibi je poražen od ekipe Prvča rezultatom 1:3 (0:2). Ivan Smojvir zabio je za vodstvo Prvče u 9. minuti, a na 0:2 povisio je Stjepan Štetić u 12. minuti. Matej Puntarić pogodio je u 20. minuti za 0:3, a konačnih 1:3 postavio je Tomislav Vukoja u 21. minuti. Tako je Prvča sa 7 bodova osvojila prvo mjesto skupine 7., a druga je ekipa Autoservisa Gile sa 4 boda i prednosti u odnosu na Caffe bara Alibi koji također ima 4 boda.

Drugi krug natjecanja na 31. BMNT "Požega 2022" kreće u utorak, 03. 01. Od 17,00 do 19,40 sati veterani če odradit svoje četvrtfinalne susrete, a nakon toga odigrat će se i prve četiri utakmice osmine finala kod seniora (od 19,40 do 23,00).

Cijena dnevne ulaznice na turnir od ponedjeljka, 02. siječnja za odrasle (muškarci i žene) je 2 eura (15 kuna), a za djecu 1 euro (7,5 kuna). Do kraja turnira bit će moguće plaćanje ulaza i u kunama. Na turniru mladeži ulaz je besplatan kao i svih proteklih godina.