Utorak, 03 Siječanj 2023 23:35

Prvi četvrtfinalisti 31. BMNT "Požega 2022" su Caffe bar Samson, MNK Autodijelovi Barišić I, Caffe bar Vertigo i Elite Academy Play Fitness

POŽEGA - Pred dobro ispunjenim tribinama Sportske dvorane Tomislav Pirc večeras su u sklopu 7. natjecateljskog dana odigrane prve četiri utakmice osmine finala 31. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2022".

Prvi su na parket izašli igrači branitelja naslova i rekordera požeškog turnira s 4 osvojena naslova iz ekipe Caffe bara Samson koji su za protivnika imali ekipu Drvo MarCo. Na kraju je Samson rutinski dobio utakmicu rezultatom 2:0 (1:0) iako je ekipa Drvo MarCo pružila solidan otpor i pokazala da se zasluženo našla u drugom krugu.

Matej Peharda je u 6. minuti doveo Samson u vodstvo, a pobjedu je potvrdio Mario Ćubel u 23. minuti. Najbolji igrač 26. BMNT "Požega 2016" Josip Zeba je na posljednjoj utakmici Samsona u skupini protiv Wiener osiguranja slomio nos pri kraju susreta ali je i danas bio u sastavu svoje ekipe bez obzira na tešku ozljedu i to bez ikakve posebne maske.

DT Logistika i MNK Autodijelovi Barišić I su nakon 40 minuta igre odigrali neodlučeno, 2:2 (1:1), a nakon izvođenja penala prolaz u četvrtfinale izborili su "Barišići" ukupnim rezulatom 3:4. Nikola Franikić doveo je DT Logistiku u vodstvo već u 3. minuti, a izjednačio je Ronaldo Hodak u 10. minuti. Zoran Stanić je u 24. minuti zabio za novo vodstvo DT Logistike, a konačnih 2:2 postavio je Luka Rotim u 26. minuti.

Ekipa MNK Autodijelovi Barišić II poražena je od Caffe bara Vertigo rezultatom 2:3 (1:2). Ante Novak doveo je Vertigo u vodstvo u 4. minuti, a na 1:1 izjednačio je Niko Čuljak u 6. minuti. Marko Tajs je u 13. minuti zabio za 1:2 i donio novo vodstvo Vertigu, a prednost je povećao Lovro Blažević u 23. minuti postigavši pogodak za 1:3. Niko Čuljak je zabio svoj drugi pogodak u 30. minuti za 2:3 ali rezultat se do kraja više nije mijenjao i Caffe bar Vertigo se plasirao u četvrtfinale.

Posljednji susret večerašnjeg programa između Elite Academy Play Fitnessa i Caffe bara Avangard Nova Gradiška donio je i najbolju utakmicu 7. dana Turnira. Prava je šteta što su se ove dvije ekipe susrele već u osmini finala, a na kraju su slavili igrači Elite Academy Play Fitnessa rezultatom 4:1 (1:1) iako je ekipa iz Nove Gradiške bila u igri do posljednje minute susreta kada su primili 2 pogotka jer su igrali bez vratara s igračem više u polju tražeći izjednačenje.

Vinko Medvedović doveo je Avangard u vodstvo već u 3. minuti, a izjednačio je Filip Dietzman u 7. minuti. S tim rezutatom završilo je i prvo poluvrijeme. Marko Milošević je u 28. minuti doveo EA Play Fitness u vodstvo zabivši za 2:1. U posljednjoj minuti Mato Marčetić i Filip Dietzman su postigli još 2 gola za konačnih 4:1.

Avangard je i na prošlom turniru završio svoj nastup u osmini finala izgubivši od MNK Autodijelovi Tokić rezultatom 1:2 dok je Elite Academy na 30. turniru poražena u osmini finala od Caffe bara Vertigo rezultatom 0:1. Sigurno je da će obje ove mlade ekipe u budućnosti ostaviti veliki trag na požeškom turniru, a vjerojatno doći i do naslova pobjednika.

Sutra (srijeda, 04. 01.) će se odigrati preostale četiri utakmice osmine finala. Prvu utakmicu koja je vjerojtno i najjači par osmine finala odigrat će ekipe La Gazzetta Nova Gradiška i Mandarine Požega OPG Markota. Radi se o trofejnim ekipama požeškog turnira koje zajedno imaju 4 naslova. La Gazzetta je bivši Caffe bar Rubikon, osvajač Požege 2001. 2014. i 2017. dok su Mandarine bivša Vallis Aurea pobjednik Grabrika iz 2015. godine. Kako je ekipa Mandarine Požega OPG Markota koja je bila nositelj skupine 6. završila na 2. mjestu iza Platinuma, u osmini finala ide na pobjednika skupine 5., ekipu La Gazzette.

Nakon njih igrat će dvije mlade požeške ekipe, Romke j.d.o.o. i Platinum, a u ovom susretu niti jedna ekipa nije favorit i imaju podjednake šanse za prolaz u četvrtfinale. Zanimljiv susret sigurno će biti i između ekipa Prvče i Darmopil Instalacija gdje također nema izrazitog favorita.

Posljednji susret osmine finala odigrat će Autoservis Gile i COR d.o.o. Ekipa Autoservisa Gile je na prošlogodišnjem turniru u četvrtfinalu zaustavljena od Caffe bara Vertigo dok je COR prošlogodišnji osvajač 2. mjesta pa će i ova utakmica sigurno donijeti dosta uzbuđenja za požešku malonogometnu publiku.