Utorak, 03 Siječanj 2023 22:45

U polufinale veteranskog turnira plasirale su se ekipe Wiener osiguranja, Rampe COR, Autodijelova Barišić i Alabame

POŽEGA - Prije današnjih utakmica osmine finala kod seniora  na 31. BMNT "Požega 2022" odigrane su sve četiri utakmice četvrtfinala veteranskog turnira. U prvoj utakmici sastala su se dva posljednja pobjednika turnira, branitelj naslova iz 2021., ekipa Wiener osiguranja i pobjednik turnira 2019., ekipa Kelvina. Nakon 30 minuta igre bilo je 3:3 (3:2), a nakon penala prolaz u polufinale izborio je Wiener ukupnim rezultatom 5:4.

U prvom poluvremenu palo je čak 5 golova. Kelvin je poveo već u 2. minuti pogotkom Maria Vidovića, a izjednačio je Tomislav Topalović u 10. minuti. Isti igrač je dvije minute poslije zabio za vodstvo Wienera, a na 2:2 izjednačio je Mario Darmopil u 14. minuti. Topalović je svoj hat - trick kompletirao u 15. minuti zabivši za 3:2. Na samom početku drugog dijela, u 16. minuti Mario Vidović je svojim drugim pogotkom donio novo izjednačenje Kelvinu, a rezultat 3:3 nije se mijenjao u posljednjih 14 minuta ove utakmice.

U drugoj utakmici Rampa COR je svladala ekipu Moby dicka Batrina rezultatom 2:1 (2:1). Marijan Mihaljević doveo je Moby dick u vodstvo u 6. minuti, a izjednačio je  u 14. minuti Eduard Pavičić iz kaznenog udarca sa 7 metara kojeg je izborio Krunoslav Prpić. Već minutu poslije Zdravko Novak je zabio za 2:1 pa se na poluvrijeme otišlo s tim rezultatom, a koji se nije mijenjao niti u drugih 15 minuta utakmice.

Autodijelovi Barišić su pobijedili Vallis Aureu rezultatom 4:0 (1:0). Do 12. minute rezultat je bio 0:0, a tada je Vjekoslav Čerti na asistenciju Tomislava Vukoje zabio za 1:0. U nastavku susreta uvjerljivu pobjedu "Barišića" potvrdili su golovima Ivan Sesar u 20., Vjekoslav Čerti u 26. i Mario Borevac u 28. minuti.

U posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici HVIDR-a je poražena od Alabame rezultatom 1:5 (0:3). Do 10. minute bilo je 0:0, a onda je u 10., 12. i 14. minuti JurIca Bešlić postigao tri pogotka za sigurno vodstvo Alabame. Na početku drugog dijela, u 16. minuti Krešimir Brkić je zabio za 0:4. Mario Jakovac je u 23. minuti smanjio na 1:4, a konačnih 1:5 postavio je Ninoslav Parmaković u 28. minuti susreta.

Polufinale je na rasporedu već sutra (srijeda, 04. 01.), a parovi su : Wiener osiguranje - Autodijelovi Barišić i Rampa COR - Alabama.