Četvrtak, 05 Siječanj 2023 01:43

U četvrtfinale 31. BMNT "Požega 2022" plasirale su se i ekipe La Gazzette NG, Platinuma, Prvče i COR d.o.o.

POŽEGA - Pred punim tribinama Sportske dvorane Tomislav Pirc jučer su u sklopu 8. natjecateljskog dana odigrane preostale četiri utakmice osmine finala 31. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2022".

Prva utakmica donijela je najjači par osmine finala odnosno "finale prije finala" kako su ovaj susret okarakterizirali brojni gledatelji kako prije, a tako pogotovo po završetku jer su bili zadovoljni viđenim. Ekipe La Gazzetta Nova Gradiška i Mandarine Požega OPG Markota zajedno imaju 4 naslova pobjednika turnira pod nazivima Caffe bar Rubikon NG (2001., 2014., 2017.) i Vallis Aurea (2015.) te brojna druga i treća mjesta pa je nemoguće u dvoboju takve dvije kvalitetne i trofejne ekipe požeškog turnira vidjeli loš mali nogomet.

Tako je bilo i u ovih 40 minuta, rezultat je na kraju bio 2:2 (2:1). Dvorana je već za ovu prvu utakmicu bila solidno popunjena jer je oko 600 gledatelja bilo na tribinama Grabrika, a sa svakom novom utakmicom broj gledatelja se povećavao.

La Gazzetta je povela pogotkom Stjepana Petrovića u 12. minuti, a na 2:0 povisio je Mario Vlaović u 16. minuti. Na 2:1 smanjio je Mario Bačić u 18. minuti. Cijelo drugo poluvrijeme ekipa Mandarina Požega OPG Markota je pokušavala doći do izjednačenja ali nije uspijevala sve do posljednje, 40. minute kada je Josip Mijić pogodio za 2:2 i osigurao svojim suigračima penale.

Uspješnijim izvođačima pokazali su se igrači La Gazzette jer su Antun Severović i Dario Batalo sigurno realizirali svoje penale dok je udarac Silvia Mihića obranio Ivo Petković. Kod Mandarina Požega OPG Markota prvi izvođač Matej Sivrić je pogodio vratnicu dok je udarac Tomislava Valentića obranio vratar La Gazzette Marko Maričević.

Pri kraju utakmice ozlijedio se igrač La Gazzette Nikola Eller, najbolji igrač 27. BMNT "Požega 2017. kada je njegov Caffe bar Rubikon osvojio svoj treći i posljednji naslov pobjednika. Nadamo se da će Nikola biti spreman već za današnje četvrtfinale.

Zanimljiv i neizjestan je bio i susret između ekipa Romke j.d.o.o i Platinuma koji je na kraju završio rezultatom 2:3 (1:1). Marko Milobara je doveo Platinum u vodstvo već u 3. minuti, a na 1:1 izjednačio je Bruno Velikanović u 10. minuti. Isti igrač doveo je Romke j.d.o.o. u vodstvo pogotkom za 2:1 u 22. minuti. Kristijan Budimir je izjednačio u 29. minuti, a pobjedu Platinumu i prolaz u četvrtfinale donio je Marko Milobara svojim drugim pogotkom za konačnih 2:3 u 38. minuti.

Ekipa Prvče pobijedila je Darmopil Instalacije rezultatom 3:1 (0:0). Nakon miroljubivih prvih 20 minuta u kojima nije bilo pogodaka, David Lojber je doveo Prvču u vodstvo pogotkom za 1:0 u 23. minuti. Marin Majetić je iz teške situacije iskosa jakim šutom pogodio za 2:0 u 28. minuti. Minutu prije kraja Hrvoje Ančurovski zabio je za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Ivan Smojvir u posljednjim trenucima utakmice. Ekipa Prvče godinama nastupa na požeškom turniru ali ulazak u četvrtfinale im je prvi veći uspijeh, a kako se radi o mladim igračima za očekivati je da sa ovakvim dobrim rezultatima nastave i na narednim turnirima.

Posljednja utakmica između Autoservisa Gile i ekipe COR d.o.o. donijela je pravu dramu, puno uzbuđenja i neizvjesnosti, a nakon 40 minuta na semaforu je rezultat bio 2:2. Mirko Soldo je u već u 2. minuti zabio za 1:0 i do kraja prvog poluvremena taj se rezultat nije mijenjao. Na 2:0 povisio je Matej Martinović u 29. minuti. Igrači COR-a ipak su uspjeli doći do izjednačenja golovima Ivana Jakeševića u 33. i Lukasa Begića u 38. minuti.

Kod Autoservisa Gile sigurni izvođači bili su Dominik Soldo i Mirko Soldo dok je udarac Marka Vučetića završio preko gola. Za COR d.o.o. sva tri izvođača su bila sigurna, penale su redom realizirali Matias Šulc, Domagoj Kovačević i Marko Grbeš.

Četvrtfinalni dan je ponajbolji dan svakog turnira pa je tako godinama slučaj i na požeškom. Danas četiri ekipe odlaze s turnira, a četiri ostaju do samog kraja i idu u borbu za nagrade. Na četvrtfinalu često bude više gledatelja nego na finalu, a očekuju nas 4 uzbudljive i kvalitetne utakmice. Vidimo se na Grabriku (SD Tomislav Pirc) večeras od 18,30 do 22,00 sata!