Ponedjeljak, 16 Siječanj 2023 13:20

Alabama u derbiju 9. kola svladala Birtijcu i preuzela vodstvo na ljestvici Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 9. kola Malonogometne lige veterana Požega, a to je bilo i posljednje kolo prvog dijela prvenstva.

Ekipa Viševice gradnje je došla do prve pobjede u ovoj sezoni svladavši Kelvin rezultatom 4:3 (2:3). Vallis Aurea je uvjerljivo dobila HVIDR-u rezultatom 8:2 (4:0) dok su Autodijelovi Barišić također bili uvjerljivi protiv Rampe Spin Valis koju su pobijedili rezultatom 4:1 (2:0).

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarili su igrači Clarum - Tim Mišela koji su porazili Standard rezultatom 11:4 (4:1) uz čak 7 pogodaka Draženka Kljajića koji je ponovno preuzeo vodstvo u poretku za najboljeg strijelca lige sa ukupno 20 postignutih golova.

Derbi kola i prvog dijela sezone odigrale su ekipe Alabame i MNK Birtijce koje su jedine bile neporažene nakon osam kola, a pobjeda je na kraju pripala Alabami rezultatom 4:1 (1:1). Tako je Alabama preuzela vodstvo na ljestvici sa 25 bodova ispred drugoplasirane Birtijce sa 24 i Autodijelova Barišić sa 22 boda. Između te tri ekipe treba tražiti i novog prvaka jer su se već odvojile od ostatka lige.

U derbi su bolje ušli igrači Alabame koji su stvorili nekoliko dobrih prilika, a dvije najbolje nije iskoristio Ninoslav Parmaković. Lijepu akciju Alabame završio je Krešimir Brkić pogotkom za 1:0 u 16. minuti. U 19. minuti napadač Birtijce Željko Parobek je centrirao, a Krešo Poleti je pokušavajući izbiti loptu pogodio same rašlje gola svog vratara Daria Pažina.

I u drugom poluvremenu se igralo otvoreno, obje ekipe su tražile pogodak i pobjedu. U 29. minuti Jurica Bešlić je solo akcijom doveo Alabamu u vodstvo od 2:1. Šest minuta prije kraja teško se ozlijedio igrač Birtijce Milan Adžić kojem je stradala ahilova tetiva te mu i ovim putem želimo što brži oporavak i povratak na parket.

U 37. minuti Mile Pavelić je izveo korner, a Jurica Bešlić zabio za 3:1 i potvrdu pobjede. Nakon toga je Birtijca izvukla vratara Krešu Posedija iz igre i pokušala s igračem više u polju doći do pogotka. Pogodili su igrači Birtijce i vratnicu ali do gola nisu došli. U posljednim trenucima susreta Jurica Bešlić je kompletirao svoj hat - trick pogotkom za konačnih 4:1 nakon nesebične asistencije Krešimira Brkića koji je i sam mogao postići pogodak na prazan gol Birtijce.

Prijelazni rok u MNLV Požega je od ponedjeljka, 16. 01. do nedjelje, 22. 01. odnosno između 9. i 10. kola. Igrači mogu promijeniti ekipu između prvog i drugog dijela prvenstva dok se novi igrači  u ekipe mogu uključivati tijekom cijele sezone.

Sve utakmice 10. kola igrat će se u nedjelju, 22. 01. 2023. Sastaju se : Alabama - Kelvin (9,00), Viševice gradnja - Rampa Spin Valis (9,50), Autodijelovi Barišić - Standard (10,40), Clarum Tim Mišel - Vallis Aurea (11,30) i HVIDRa - MNK Birtijca (12.20). Zapisničara treba osigurati HVIDR-a.

Rezultati 9. kola (15. 01. 2023.):

Kelvin : Viševice gradnja 3:4 (Željko Mitrović, Petar Čuljak, Nevio Berdi / Rajko Mijatović 3, Miroslav Lujić)

HVIDR-a  - Vallis Aurea 2:8 (Mirko Bošnjak, Danijel Štimac / Zdenko Šarić 2, Željko Metlar 2, Željko Vidmar st., Zlatko Hora, Branimir Štimac, Danijel Štimac ag)

Alabama : MNK Birtijca 4:1 (Jurica Bešlić 3, Krešimir Brkić / Krešo Poleti ag)

Autodijelovi Barišić - Rampa Spin Valis 4:1 (Vjekoslav Čerti 2, Miroslav Papak 2 / Zdravko Novak)

Clarum - Tim Mišel : Standard 11:4 (Draženko Kljajić 7, Danijel Rašić 3, Ilija Šubara / Boris Tilinger 3, Zvonko Jakobović)