Ponedjeljak, 30 Siječanj 2023 18:15

U 11. kolu MNLV Požega ekipa Clarum - Tim Mišela uvjerljivo dobila Birtijcu, a pobjede su ostvarili i Alabama, Vallis Aurea, HVIDR-a i Standard

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 11. kola Malonogometne lige veterana Požega nakon kojih je vodeća Alabama povećala svoju prednost pred prvim pratiteljima, ekipama MNK Birtijca i Autodijelovima Barišić.

U prvom susretu MNK Birtijca je poražena od Clarum - Tim Mišela rezultatom 1:6 (1:0). Dario Majetić doveo je Birtijcu u vodstvo od 1:0 već u 3. minuti i do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao. Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo igračima Clarum - Tim Mišela koji su postigli čak 6 pogodaka i došli do uvjerljive pobjede.

Danijel Rašić je u 25. minuti zabio za 1:1, a Dražen Bradić je u 32. minuti postigao pogodak za 1:2. U 34. minuti Rašić svojim drugim pogotkom podiže vodstvo na 1:3, a Bradić dvije minute poslije također postiže svoj drugi pogodak za 1:4. Za 1:5 u 39. minuti strijelac je bio Ivan Josipović, a konačnih 1:6 postigao je u istoj minuti Ilija Šubara.

Ekipa Clarum - Tim Mišela je do uvjerljive pobjede u ovom susretu došla bez pomoći vodećeg strijelca lige Draženka Kljajića koji zbog privatnih obveza nije nastupio u ovoj utakmici.

Igrači prvenstvenog lidera, ekipe Alabame nisu dopustili iznenađenje protiv Viševice gradnje te su uvjerljivo slavili rezultatom 6:0 (3:0). Jurica Bešlić doveo je Alabamu u vodstvo u 5. minuti, a na 2:0 povisio je tri minute poslije Krešimir Brkić na asistenciju Mileta Pavelića. U 18. minuti Bešlić je postigao pogodak za 3:0 nakon zadnjeg pasa Krešimira Brkića. Miro Raguž je u 30. minuti postigao pogodak za 4:0 nakon dodavanja Kreše Poletija. U 37. minuti nakon asistencije Dinka Šulca, Bešlić je strijelac za 5:0, a u posljednjim trenucima susreta Bešlić je svojim četvrtim pogotkom postavio konačnih 6:0.

Vallis Aurea je pobijedila Autodijelove Barišić rezultatom 2:1 (0:1). Najbolji strijelac "Barišića" u ovoj sezoni Vjekoslav Čerti zabio je za vodstvo svoje ekipe u 18. minuti, a na 1:1 izjednačio je Željko Metlar u 23. minuti. Pobjedu Aurei donio je iskusni Željko Vidmar u 38. minuti.

Kelvin je izgubio od HVIDR-e rezultatom 4:5 (1:3). Najbolji strijelac Kelvina u ovoj sezoni Petar Čuljak zabio je za 1:0 u 12. minuti, a na 1:1 izjednačio je već u istoj minuti Josip Pavunčec. Mirko Bošnjak je u 16. minuti zabio za vodstvo HVIDR-e, a isti igrač je u 20. minuti postigao pogodak i za 1:3. Na 1:4 povisio je Milan Matošević u 22. minuti. Štefo Odobašić je u 25. minuti smanjio na 2:4, a isti igrač u 27. minuti postiže pogodak i za 3:4. Mirko Bošnjak kompletirao je svoj hat - trick pogotkom za 3:5 u 31. minuti, a konačnih 4:5 postavio je Nevio Berdi u 38. minuti.

Kolo su zatvorile ekipe Standarda i Rampe Spin Valis, a ovaj susret završio je uvjerljivom pobjedom Standarda rezultatom 6:2 (2:1). Najbolji strijelac Standarda Boris Tilinger doveo je svoje suigrače u vodstvo u 6. minuti, a na 2:0 povisio je Sebastijan Kalnak u 10. minuti. Najbolji strijelac Rampe Jako Novak je u 16. minuti smanjio na 2:1. U 22. minuti Tomislav Ivanešić zabio je za 3:1, a na 4:1 povisio je Tilinger svojim drugim pogotkom u 30. minuti. Zdenko Biondić je dvije minute poslije smanjio na 4:2. Kalnak je povećao vodstvo Standarda svojim drugim pogotkom za 5:2 u 38. minuti, a konačnih 6:2 postavio je Marko Drežnjak u posljednjoj minuti utakmice.

Sve utakmice 12. kola igrat će se u nedjelju, 05. 02. 2023. Sastaju se :  Autodijelovi Barišić : MNK Birtijca (9,00), Clarum - Tim Mišel : Kelvin (9,50), HVIDR-a : Alabama (10,40), Rampa Spin Valis : Vallis Aurea (11,30) i Viševice gradnja : Standard (12,20). Zapisničara treba osiguratekipa Standarda.