Ponedjeljak, 20 Veljača 2023 12:57

U 13. kolu Malonogometne lige veterana Požega pobjede ostvarili Birtijca, Alabama, Vallis Aurea i HVIDR-a

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 13. kola Malonogometne lige veterana Požega.

Kolo su otvorili igrači Alabame i Clarum - Tim Mišela, a vodeća ekipa lige iako u nekompletnom sastavu nije dozvolila iznenađenje i došla je do nove pobjede rezultatom 4:1. U 14. minuti Alabamu je u vodstvo doveo Jurica Bešlić iz slobodnog udarca, a na 2:0 povisio je Zoran Bošnjaković. U 30. minuti Draženko Kljajić je smanjio na 2:1. Nakon toga je Clarum - Tim Mišel iz igre izvadio vratara Ivana Gazilja i s igračem više u polju probao doći do izjednačenja. Igrači Alabame to su iskoristili i nakon oduzimanja lopte postigli dva pogotka na prazna vrata. Strijelci su bili Mile Pavelić u 34. i Ninoslav Parmaković u 35. minuti.

Nakon toga je MNK Birtijca pobijedila Rampu Spin Valis rezultatom 2:1, a svi golovi postignuti su u dvije minute. Ivan Krištofek doveo je Birtijcu u vodstvo u 22. minuti, a izjednačio je Stjepan Dražetić u 23. minuti. Konačnih 2:1 već u idućem napadu postavio je Ivan Krištofek svojim drugim pogotkom.

Kelvin i Autodijelovi Barišić su odigrali neodlučeno, 2:2. Najbolji strijelac "Barišića" Vjekoslav Čerti doveo je svoju ekipu u vodstvo u 4. minuti, a izjednačio je najbolji strijelac Kelvina Petar Čuljak u 13. minuti. Drago Marković zabio je za vodstvo Kelvina u 30. minuti, a konačnih 2:2 postavio je u 35. minuti Tomislav Vukoja.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Vallis Aurea je s uvjerljivih 6:0 bila bolja od Standarda. Pogotke su postigli Željko Metlar (2), Željko Vidmar, Branimir Štimac, Borislav Jukić i Danijel Štimac koji je u prijelaznom roku nakon devetog kola u ovu ekipu prešao iz HVIDR-e.

Kolo su u "derbiju začelja" zatvorile ekipe HVIDR-e i Viševice gradnje koje su prije ovog kola bile na posljednja dva mjesta na ljestivici. Pobjedu su rezultatom 5:3 ostvarili igrači HVIDR-e koji su se s ova 3 boda probili sa 9. na 6. mjesto. Viševice su nakon prvog poluvremena imale vodstvo od 0:2 golovima StIpe Koutnija  i Gorana Bošnjaka. Na 1:2 smanjio je Mirko Bošnjak u 25. minuti, a na 2:2 izjednačio je Mario Jakovac u 28. minuti. Za prvo vodstvo HVIDR-e zabio je Ilija Vulić u 34., a na 4:2 povisio je Mario Jakovac u 36. minuti svojim drugim pogotkom. Posljednje trenutke susreta obilježio je igrač HVIDR-e Milan Matošević koji je prvo u 38. minuti zabio autogol za 4:3, a nakon toga minutu poslije postigao i pogodak za svoju ekipu za konačnih 5:3.

Pet kola prije kraja Alabama je nadomak novog naslova prvaka jer ima 7 bodova više od drugoplasirane ekipe MNK Birtijca te 8 bodova više od trećeplasiranih Autodijelova Barišić.

U nedjelju, 26. 02. 2023. liga se ne igra zbog zauzetosti dvorane. Sve utakmice 14. kola igrat će se u nedjelju, 05. 03. 2023. Sastaju se : Standard : MNK Birtijca, Clarum -Tim Mišel : HVIDR-a, Viševice gradnja : Vallis Aurea, Rampa Spin Valis : Kelvin i Autodijelovi Barišić : Alabama. Zapisničara treba osigurati MNK Birtijca.