Subota, 11 Ožujak 2023 19:04

Policijska uprava Požeško - slavonska osvojila 19. Malonogometni turnir Grada Požege

POŽEGA – U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održan 19. Malonogometni turnir Grada Požege koji od 2004. godine povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva organizira Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege.

Nastupilo je 12 malonogometnih ekipa sastavljenih od djelatnika gradskih ustanova i poduzeća. Ekipe su bile raspoređene u 4 skupine po 3 ekipe, a u polufinale su se plasirali pobjednici skupina: Policijska uprava Požeško - slavonska, Tekija, Color i Plamen.

U prvom polufinalu je Policijska uprava rezultatom 3:0 (0:0) bila bolja od Tekije. Policija je povela pogotkom Franje Kolomaza u 16. minuti, a kada je Tekija igrala bez vratara s igračem više u polju, Policija je preko Franje Kolomaza i Ivana Bosanca postigla još dva pogotka na prazan gol u posljednjoj, 20. minuti susreta.

U drugom polufinalu Color je pobijedio ekipu Plamena rezultatom 4:0 (1:0). Matias Šulc doveo je Color u vodstvo u 8. minuti, a pobjedu je potvrdio Anto Kavedžija golovima u 12. i 15. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Valentin Pranjić u 16. minuti.

U susretu za 3. mjesto Plamen je rezultatom 3:0 (1:0) svladao Tekiju, a sva tri pogotka postigao je Mihael Hlebec (5, 16. i 20. minuta).

Finale je donijelo "el clasico" ovog turnira, sraz Policijske uprave Požeško - slavonske i Colora, ekipa koja su osvojile posljednja 4 turnira. Policija je osvajala zadnja tri izdanja turnira (2019. 2020, 2022) dok je Color osvojio 2018. godine. Nakon uzbudljivih 20 minuta Policija je došla do novog naslova pobjedom rezultatom 4:2 (1:1)

Matej Zeba doveo je Color u vodstvo već u 1. minuti, a izjednačio je Ivan Bosanac u 7. minuti. Na početku drugog dijela ponovno je Matej Zeba doveo Color u vodstvo zabivši za 1:2 u 12. minuti. Preokret Polcije započeo je Ivan Škoda koji je zabio za 2:2 u 16. minuti, a već minutu poslije asistirao Franji Kolomazu za 3:2. U posljednjoj minuti pobjedu Policije potvrdio je Kolomaz svojim drugim pogotkom za konačnih 4:2.

Za Policiju su novi naslov osvojili Ivan Bosanac, Siniša Jelić, Ivan Rezo, Ivan Josipović, Franjo Kolomaz, Ivan Škoda, Ivan Koči i vratar Štefo Odobašić.

Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta uručio je voditelj turnira Jurica Bešlić, a sve ekipe dobile su i priznanja za sudjelovanje. Odigrano je ukupno 16 utakmica, u trajanju od 2x10 minuta, a koje su dobro vodili veterani požeškog suđenja, Zdravko Matijević i Branko Budaj.

Malonogometni turnir Grada Požege se neprekidano održavao od 2004. do 2020., a nije održan jedino 2021. godine zbog protuepidemioloških mjera Stožera civilne zaštite. Naredne 2024. godine održat će se jubilarno, 20. izdanje ovog jedinstvenog turnira.

19. MALONOGOMETNI TURNIR GRADA POŽEGE

(Požega, SD Tomislav Pirc, 11. 03. 2023.)

Utakmice u skupinama

Skupina 1

Vojarna - Niskogradnja Jurčak 1:1 (0:0) (1:3 penali) (Ivan Damjanac / Roko Jardas)

Policijska uprava Požeško slavonska - Vojarna Požega 1:0 (1:0) (Ivan Rezo)

Niskogradnja Jurčak - Policijska uprava Požeško slavonska 1:3  (1:2) (Matej Jaroš / Ivan Josipović 2, Ivan Rezo)

Skupina 2

Tekija - Magma II 1:0 (0:0) (Krešimir Miškulin)

Hrvatska elektroprivreda - Tekija 1:5 (0:2) (Antonio Šilhan / Krešimir Brkić 2, Mile Pavelić 2, Ninoslav Parmaković)

Magma II - Hrvatska elektroprivreda 6:2 (3:0) (Robert Kovačević 3, Martin Blažević 2, Igor Đogolović / Marko Tanjić, Josip Kopačević)

Skupina 3

Magma I - Dom zdravlja Požega 3:0 (1:0) (Matej Prskalo, Bruno Kićan, Tony Franić)

Color - Magma I 4:1 (2:1) (Matias Šulc 2, Vjekoslav Legac 2 / Antonio Šarić)

Dom zdravlja Požega - Color 0:5 (0:1) (Matias Šulc, Vjekoslav Legac, Anto Barić, Anto Kavedžija, Goran Katić)

Skupina 4

Alles Zlatni Lug - Grad Požega  3:6 (1:2) (Mato Uremović, Luka Rožić 2 / Jurica Bešlić 2, Tomislav Vukoja 2, Miroslav Papak 2)

Grad Požega - Plamen 1:6 (0:4) (Miroslav Papak / Bernard Mišković 2, Nikola Blažević 2, Mihael Hlebec, Daniijel Štimac)

Plamen - Alles Zlatni Lug 5:2 (3:0) (Mihael Hlebec 3  Mirko Bošnjak, Ante Veselin / Petar Krmpotić 2)

Polufinale :

Policijska uprava Požeško slavonska - Tekija 3:0 (0:0) (Franjo Kolomaz 2, Ivan Bosanac)

Color - Plamen 4:0 (1:0) ( Matias Šulc, Anto Kavedžija 2, Valentin Pranjić)

Utakmica za 3. mjesto :

Tekija - Plamen 0:3 (0:1) (Mihael Hlebec 3)

Finale :

Policijska uprava Požeško - slavonska - Color 4:2 (1:1) (Ivan Bosanac, Ivan Škoda, Franjo Kolomaz 2 / Matej Zeba 2)

Pročitano 823 puta Poslijednja izmjena dana Subota, 11 Ožujak 2023 20:18