Ponedjeljak, 20 Ožujak 2023 13:49

U 15. kolu MNLV Požega pobjede su ostvarili Alabama, Kelvin, MNK Birtijca, Clarum - Tim Mišel i Autodijelovi Barišić

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 15. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvoj utakmici Alabama je svladala Rampu Spin Valis rezultatom 7:1 (3:1) i tako došla još korak bliže novom naslovu prvaka. Pogotke za Alabamu postigli su Jurica Bešlić (3), Ninoslav Parmaković (2), Krešimir Brkić i Mile Pavelić dok je jedini pogodak za Rampu postigao Dalibor Varela.

Kelvin je bio bolji od Standarda rezultatom 7:4 (3:2). Po 3 pogotka za Kelvin postigli su Petar Čuljak i Drago Marković dok je jedan dodao Mario Vidović. Kod Standarda strijelci su bili Boris Tilinger (2), Tomislav Ivanešić i Zvonko Jakobović.

MNK Birtijca je pobijedila Vallis Aureu rezultatom 4:2 (0:0). Nakon što je prvi dio završio bez pogodaka i u prvih 10 minuta drugog dijela mreže su mirovale odnosno sve do 30. minute kada je Ivan Murar iz slobodnog udarca doveo Birtijcu u vodstvo. Nakon toga je Aurea golovima Željka VIdmara u 35. i Zdenka Šarića u 37 minuti preokrenula rezultat. Igrači Birtijce ipak su u posljednje dvije minute uspjeli postići tri pogotka i doći do novih bodova. Prvo je Dario Majetić u 39. minuti zabio za 2:2, a u posljednjoj minuti Željko Parobek je prvo zabio za 3:2, a Dario Majetić svojim drugim pogotokom postavio konačnih 4:2.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostavili su igrači Clarum - Tim Mišela koji su rezultatom 19:2 (8:1) dobili ekipu Viševice gradnje. Draženko Kljajić zabio je čak 12 pogodaka i ponovno preuzeo vodstvo u poretku za najboljeg strijelca. Pet pogodaka dodao je i Pero Vidović dok je dva gola za Clarum zabio Robert Vidakušić. Kod Viševica oba pogotka postigao je Filip Pejanović.

Kolo su zatvorili HVIDR-a i Autodijelovi Barišić, a utakmica je završila uvjeljivom pobjedom "Barišića" rezultatom 2:9 (0:4). Pet pogodaka postigao je Vjekoslav Čerti, a četiri puta se u strijelce upisao Tomislav Vukoja. Za HVIDR-u su zabili Milan Matošević i Mirko Bošnjak.

Tri kola prije kraja vodeća Alabama ima 4 boda više od drugoplasirane ekipe MNK Birtijca te 5 bodova više od trećeplasiranih Autodijelova Barišić.

U nedjelju, 26. 03. 2023. liga se ne igra zbog zauzetosti dvorane (Večernja škola). Sve utakmice 16. kola igrat će se u nedjelju, 02. 04. 2023. Parovi su : Viševice gradnja - MNK Birtijca, Vallis Aurea - Kelvin, Autodijelovi Barišić - Clarum Tim Mišel, Rampa Spin Valis - HVIDRa i Standard - Alabama.  Zapisničara treba osigurati ekipa Clarum - Tim Mišela.