Nedjelja, 25 Listopad 2015 02:00

Domaća pobjeda Slavonije protiv Mladosti (Ždralovi)

POŽEGA - Nogometaši Slavonije u 11. kolu 3. Hrvatske nogometne lige Istok ostvarili su važnu pobjedu protiv kvalitetne ekipe Mladosti iz Ždralova.

Gosti su u Požegu doputovali kao trećeplasirana momčad lige.

Na početku utakmice sa dvije dobre prilike to su i opravdali.

Nakon toga Valentino Podobnik pogodio je vratnicu iz slobodnog udarca.

Svoju bolju igru gosti su materijaizirali u 31. minuti pogotkom Ivana Sabljića.

Ivan Jakešević je uspio izjednačiti u 36. minuti te se sa rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U drugom dijelu domaći nogometaši pružili su puni bolju igru.

Vodstvo Slavoniji donio je Marko Grbeš pogotkom u 65. minuti, a pobjedu je potvrdio mladi junior Antonio Matić iz jednog kontranapada u posljednjim trenucima utakmice.

Slavonija je trenutno na 9. mjestu sa 16 osvojenih bodova.

U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati : Vukovar 1991 - BSK 1:1, Varaždin - Podravina 1:3, Belišće - Đakovo Croatia 1:1, Oriolik - Marsonia 0:0, Bjelovar - Međimurje 0:2, Višnjevac - Slavija 0:1, Koprivnica - Mladost (A) nije odigrano (gosti nisu došli na utakmicu)

U idućem, 12. kolu u subotu, 31. listopada Požežani gostuju kod posljednjeplasirane Mladosti (Antin).

Pred svojim navijačima nogometaši Slavonije ponovno će igrati u 13. kolu, u subotu, 07. studenog (14,30 sati) kada na Stadionu kraj Orljave gostuje NK Oriolik (Oriovac).

SLAVONIJA – MLADOST (Ždralovi) 3:1

POŽEGA - Stadion Slavonije, gedatelja 150, sudac Vuković (Đakovo).

STRIJELCI: 0:1 Sablić (31), 1:1 Jakešević (36), 2:1 Grbeš (65), 3:1 Matić (90)

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, Franjić, Tomić, Jurić, Karačić (od 83. Matić), Darmopil (od 67. Grgić), Včelik, Ivanović (od 46. Grbeš), Jakešević, Podobnik. Trener Marijan Bakula

MLADOST : Srbljanović, Kosanović, Starčević (od 52. Šiprak), Kukec, Vrbanić, Sučić (od 67. Grebenar), Ivančić (od 46. Stanković), Trupac, Grgić, Maras, Sabljić. Trener Nikola Papac

(Foto : Kronika Požeško-slavonska)

Pročitano 1713 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 26 Listopad 2015 08:29