Utorak, 03 Studeni 2015 01:00

Pioniri Slavonije minimalno poraženi od Marsonie u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa

POŽEGA – Stariji pioniri ŠNK Slavonije danas su protiv svojih vršnjaka iz NK Marsonia (Slavonski Brod) na Stadionu kraj Orljave odigrali pretkolo završnice Hrvatskog nogometnog kupa.

Unatoč dobroj igri i više prilika Požežana pobjeda je nakon 70 minuta igre (pioniri igraju 2x35 min.) minimalnim rezultatom 0:1 pripala mladim Brođanima koje je s klupe vodio njihov proslavljeni igrač iz prvoligaških dana Bernard Brnjić.

Pogodak odluke postigao je Petar Karlović u 27. minuti kada je nakon jedne pogreške domaće obrane sa desetak metara lobom svladao vratara Slavonije Ivana Krajinovića.

Na samom početku utakmice igrači Slavonije su u jednoj akciji dva puta bili blizu pogotka.

U 3. minuti dobro je iskosa sa desetak metara šutirao Franko Rajič. Njegov prizeman udarac obranio je vratar gostiju Stjepan Zeba. Na odbijenu loptu natrčao je Dejan Grubešić ali je s pet metara pogodio vratnicu.

Osim toga u prvom dijelu više nije bilo nekih izrazitih prigoda ali je Slavonija bila ravnopravan ako ne i bolji protivnik.

U drugom dijelu Požežani su imali terensku inicijativu, dominirali i tražili pogodak za izjednačenje te se igralo većinom na polovici Marsonie koja je prijetila iz kontranapada ali bez nekih izrazitih prilika.

Igrači Slavonije bili su najbliži pogotku 52. minuti kada je nakon jednog kornera Tomislav Dijaković sa desetak metara odlično šutirao ali je vratar Zeba njegov prizemni udarac odbio u korner.

U 56. minuti dobru priliku imao je i napadač domaćih Ronaldo Hodak ali je njegov snažan udarac završio preko vratnice.

Tako su se Brođani plasirali u 1. kolo kupa iako su igrači Slavonije po svemu u ovoj utakmici zaslužili barem neodlučen rezultat i priliku za prolaz izvođenjem jedanaesteraca.

SLAVONIJA – MARSONIA 0:1 (0:1)

POŽEGA- Stadion ŠNK Slavonije, 03. 11. 2015., gledatelja 50, sudac : Sebastijan Šikić (Županja), pomoćnici : Franjo Vučko (Otok) i Ivan Janić (Otok), delegat : Krunoslav Hoffer (Nova Gradiška)

STRIJELAC : 0:1 Karlović (27)

SLAVONIJA – Krajinović, Čugalj (od 36. Vukosavljević), Skeledžić (od 56. Pok), Dijaković, Dupor, Sigurnjak. Rajič, Čuljak, Grubešić (od 48. Jambrešić), Mršić (od 65. Martić), Hodak. Trener : Marko Vujnović

MARSONIA – Zeba, Jagić (od 50. Šunić), Mekić, Grozdanić, Garić, Lucić, Karlović, Krizmanić, Salamunović (od 62. Kulić), Ivandić, Jozić (od 57. Čengić). Trener : Bernard Brnjić

Pročitano 2128 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 05 Studeni 2015 08:49