Ponedjeljak, 09 Studeni 2015 01:00

Pobjeda Slavonije nad Oriolikom

POŽEGA - Nogometaši Slavonije ostvarili su važnu pobjedu na svom Stadionu protiv gostiju iz Oriovca u 13. kolu 3. Hrvatske nogometne lige - Istok.

Igrači Oriolika nakon prvog dijela imali su vodstvo od 0:1 kada je domaći vratar Vasić primio pogodak iz slobodnog udarca sa 40 metara udaljenosti od svojih vrata.

Požežani su do pobjede došli u samoj završnici utakmice.

Najprije je u 90. minuti nakon jedne gužve u šesnaestercu gostiju pogodak za 1:1 postigao mladi Marko Grbeš.

Gosti su tražili prekršaj na svom vrataru Hercegu, a uslijed tog natezanja sa glavnim sucem isključen je upravo vratar Herceg.

U trećoj minuti nadoknade igrači Slavonije iskoristili su igrača više i zbunjenost gostiju te su pogotkom Valentina Podobnika došli do pogotka za 2:1 i važnu pobjedu kojom su učvrstili u vrhu ljestvice odnosno na šestom mjestu.

U ostalim susretima postignuti su ovi rezultati : Koprivnica - Marsonia 2:1, Vukovar 1991 - Mladost 1:0, Varaždin - Mladost (Ž) 3:2, Bjelovar - Podravina 7:2, Belišće - Slavija 1:2, Đakovo Croatia - Međimurje 1:1 i Višnjevac - BSK 2:2.

U sljedećem, 14. kolu, u subotu, 14. studenog, Slavonija gostuje u Koprivnici. Ostali parovi su Marsonia - Međimurje, Slavija - Đakovo Croatia, Podravina - Belišće, BSK - Bjelovar, Mladost (Ž) - Višnjevac, Mladost (A) - Varaždin i Oriolik - Vukovar 1991.

SLAVONIJA – ORIOLIK 2:1 (0:1)

POŽEGA – Stadion kraj Orljave, gledatelja 250. Sudac Vučić (Gat)

STRIJELCI: 0:1 Marušić (40), 1:1 Grbeš (90), 2:1 Podobnik (90)

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić,Tomić, Jo. Neruda (od 46. Karačić), Jurić, Darmopil, Včelik, Žiška (od 80. Franjić), Ivanović (od 69. Grbeš), Jakešević, Podobnik (od 46. Karačić). Trener Marijan Bakula.

ORIOLIK: Herceg, Vrljić, Grbešić, Jurković, Marušić, Markovac, Kokotović, Bundavica, Haring (od 78. Milinković), Turkalj (od 90. Nikičić), Divković. Trener Braslav Ostojić.

CRVENI KARTON: Herceg (90)