Utorak, 04 Studeni 2014 01:00

ŠNK Slavonija 1 jesenski prvak ŽNL limača

POŽEGA - U nedjelju, 02. studenog odigrano je 9. kolo Županijske nogometne lige limača koje je bilo i posljednje kolo prvog dijela prvenstva. Tri utakmice su odigrane na  Sportsko - rekreacijskom centru u Požegi a jedna u Kuzmici. Na umjetnom terenu na požeškoj "rekreaciji" prvu utakmicu igrali su NK Jakšić i NK Dinamo (Vidovci) a susret je završio rezultatom 1:1. Poveli su Vidovčani pogotkom Luke Pavlovića u 16. minuti a izjednačio je Marko Jelač u 31. minuti. Nakon njih igrale su ekipa ŠNK Slavonije 1 i NK Papuka (Velika). Utakmica je završila uvjerljivom pobjedom ŠNK Slavonije rezultatom 9:1. Pet pogodaka postigao je kapetan limača Slavonije 1 Bruno Raguž (17., 42., 44., 45., 49.) a u listu strijelaca još su se upisali i Petar Martić (21), Niko Pisker (23), Roko Anić (32) i Stjepan Filipović (35). Jedini pogodak za male Veličane postigao je Ivan Raguž u 27. minuti.  U posljednjoj utakmici sastali su se ŠNK Slavonija 2 i NK Mladost (Pavlovci). Požežani su pobijedili sa uvjerljivih 5:1 iako su Pavlovčani poveli pogotkom Marka Čosića u 15. minuti  i vodili sve do 30. minute kada Benedikt Romić postiže pogodak za 1:1. Isti igrač postigao je i pogodak za 2:1 u 33. minuti. Nakon toga su limači Mladosti zabili i jedan autogol u 35. minuti. Romić svojim trećim pogotkom diže vodstvo svojih suigrača na 4:1 u 44. minuti a konačnih 5:1 postavlja Borna Soukup pogotkom u 46. minuti. U Kuzmici su limači NK Tim osvježanja bili bolji od NK Slavije (Pleternica) i pobijedili rezultatom 2:0. U ovom kolu slobodan je bio NK Kaptol. Naslov jesenskog prvaka zasluženo je pripao igračima ŠNK Slavonije 1 (Požega). Ekipa koju vodi trener Mario Raguž u 8 utakmica ostvarila je 7 pobjeda i 1 remi te osvojila 22 boda. Sa samo jednim bodom manje na drugom mjestu je ŠNK Slavonija 2. Igrači trenera Dine Žiška ostvarili su 7 pobjeda i 1 poraz (od Slavonije 1) i skupili 21 bod. Na trećem mjestu su limači NK Mladost (Pavlovci). Ekipa koju vodi trener Marko Čiček osvojila je 16 bodova. Na četvrtom mjestu je NK Dinamo sa 14 bodova a peti je NK Kaptol sa 12 bodova. NK Tim osvježenje je šesto sa 7 bodova a sedma je NK Slavija sa 5 bodova. Osmi je NK Jakšić sa 4 boda a na posljednjem, 9. mjestu je NK Papuk sa 2 boda. U 10. kolu koje će se igrati početkom travnja iduće godine sastaju se Slavonija 2 - Papuk, Slavonija 1 - Tim osvježenje, Slavija - Dinamo i Jakšić - Kaptol. Slobodna je Mladost.

Pročitano 2353 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 04 Studeni 2014 10:29