Ispiši ovu stranicu
Srijeda, 19 Studeni 2014 01:00

Pioniri ŠNK Slavonije pobijedili NK Osijek u 1. kolu Hrvatskog nogometnog kupa

POŽEGA - Pioniri Športskog nogometnog kluba Slavonija danas su u 1. kolu Hrvatskog nogometnog kupa na Stadionu kraj Orljave bili domaćini pionirima Nogometnog kluba Osijek koji se natječu u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi. Slavonija je odlično otvorila utakmicu i pogotkom Antuna Smojvira u 16. minuti došla do vodstva od 1:0. Prvo poluvrijeme Požežani su dominirali i imali terensku inicijativu uz nekoliko dobrih prilika za pogodak koje nisu iskorištene. Nakon jednog kornera Osječani su izjednačili u 27. minuti kada je njihov kapetan Jurica Barišić sa tri metra neometan glavom pogodio vrata domaćih. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1. I u drugom dijelu Slavonija je bila puno bolja dok su se gosti branili i rijetko prelazili na polovicu domaćih. U drugom poluvremenu ipak nije bilo pogodaka te je utakmica nakon 70 minuta završila rezultatom 1:1. Tako su putnike u 2. kolo kupa morali odlučiti jedanaesterci. Kod Slavonije su uspješni bili Kristijan Zapalac, Antun Smojvir i Leo Bošnjak. Vratar domaćih Karlo Mahaček obranio je čak tri jedanaesterca gostima a kod još dva je bio blizu obrane. Tako je svojim suigračima donio pobjedu konačnim rezultatom 4:3 i plasman među 16 najboljih ekipa u državi. Mahaček je pravi junak ove utakmice jer se već na početku ozlijedio i šepajući je izdržao cijelu utakmicu. Nije na neke lopte mogao istrčati pa su mu za vrijeme igre pomogli njegovi obrambeni igrači a on im je sve vratio u izvođenju jedanaesteraca kada je čak tri puta nadmudrio Osječane. Ovo je veliki rezultat za ekipu koju odlično vodi mladi trener Marko Vujnović. Za nekoliko dana biti će poznat protivnik Slavonije u 2. kolu kupa a postoji velika mogućnost da to budu pioniri GNK Dinamo (Zagreb)

SLAVONIJA - OSIJEK 4:3 (1:1)

POŽEGA, Stadion ŠNK Slavonije, 19. 11. 2014., teren težak, blatnjav, gledatelja 50, sudac : Ivan Menđušić (Vinkovci), pomoćnici : Ivan Janić (Ilok) i Franjo Vučko (Otok), delegat : Dalibor Kajinić (Požega)

STRIJELCI : 1:0 Smojvir (16), 1:1 Barišić (27)

SLAVONIJA - Mahaček, Janček (od 60. Skeledžić), Svonoda, Piščević, Zapalac, Štetić, Bošnjak, Mautner, Smojvir, Pandžić, Gurdon (od 59. Čuljak). Trener : Marko Vujnović

OSIJEK - Dubrović, Stupar, Zebec, Stanković, Barišić, Jahaj, Brezinšak, Dubravac, Stupar, Brekalo, Zekan. Trener : Ronald Grnja

Igrač utakmice : Karlo Mahaček

Pročitano 2679 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 20 Studeni 2014 13:42