Ponedjeljak, 21 Svi 2018 02:00

Parasan u posljednjoj minuti došao do pobjede u Ovčarama i naslova prvaka 3. Županijske nogometne lige

POŽEGA - Jučer su odigrane utakmice posljednjeg, 14. kola 3. Županijske nogometne lige, a prvak se nije znao do posljednje minute. Lipa je na svom terenu "Ritki gaj" u Staroj Lipi svoj posao protiv Jovače (Marino selo) riješila prije same završnice jer su njeni igrači imali visoko vodstvo od 4:0 da bi u posljednjih desetak minuta gosti s dva pogotka ublažili poraz. Pogotke za Lipu postigli su Ivan Vinković (5), Karlo Rabić (47), Domagoj Kovačević (50) i Goran Bradić (79  -11m) dok su za Jovaču strijelci bili Marko Strganac (80) i Antonio Hrabušicki (88).

Parasan je s druge strane nakon prvog dijela na gostovanju u Ovčarama bio u rezultatskom zaostatku od 2:1 da bi u drugom dijelu napravio preokret i u posljednjoj minuti došao do pobjede i naslova prvaka. Junak Parasana bio je napadač Matej Ivanković koji je svoju momčad doveo u vodstvo u 10. minuti. Izjednačio je Zvonimir Metić u 30. minuti, a domaćina je u vodstvo doveo Saša Brblić u 33. minuti. Preokret Parasana počeo je u 79. minuti kada je Filip Ivičić iz jedanaesterca kojeg je sam i izborio izjednačio rezultat. U 90. minuti Matej Ivanković je ušao iskosa u šesnaesterac Ovčara, lobovao vratara i donio pobjedu i naslov prvaka svojim suigračima. Parasan je tako zbog boljeg međusobnog skora u odnosu na Lipu osvojio prvo mjesto i od naredne sezone igrat će u 2. Županijskoj nogometnoj ligi.

Susjedski derbi začelja u Badljevini između domaćeg Dinama i Slavonije (Prekopakra) završio je podjelom bodova i bez pogodaka. U posljednjem kolu slobodna je bila momčad Eminovaca. U ovoj ligi od naredne sezone trebao bi igrati i Kamen (Vetovo) koji je ispao iz 2. ŽNL te BSK Biškupci koji bi se nakon jednogodišnje stanke po najavama opet trebao uključiti u natjecanje. Tako bi 3. ŽNL u sezoni 2018./2019. imala 8 klubova.

Konačna ljestvica 3. ŽNL – sezona 2017./2018.

1. Parasan (Golobrdci)..............12 8 2 2 32:19 26

2. Lipa (Stara Lipa).................. 12 8 2 2 34:10 26

3. Eminovci............................. 12 6 3 3 34:22 21

4. Ovčare................................ 12 5 3 4 29:27 18

5. Jovača (Marino selo)............ 12 3 2 7 20:32 11

6. Dinamo (Badljevina)............. 12 2 4 6 14:31 10

7. Slavonija (Prekopakra)......... 12 1 2 9 14:35 5

(Foto : Kronika Požeško - slavonska)