Srijeda, 24 Rujan 2014 02:00

Slavonija pružila dobar otpor Istri 1961

POŽEGA - ŠNK Slavonija poražena je danas na Stadionu kraj Orljave rezultatom 2:3 od NK Istre 1961 (Pula) u utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Utakmicu je pratilo oko 400 gledatelja a Slavonija je nastupila bez Mileta Pavelića, Kristijana Golika i Nine Parmakovića. U prvom dijelu igralo se većinom na polovici Slavonije ali su domaći uspjeli stvoriti nekoliko opasnih situacija u šesnaestercu gostiju. Istra je povela u 32. minuti nakon dobre akcije iz prekida kada je Ivan Graf sa dva metra glavom smjestio loptu u mrežu vratara Ivana Bošnjaka. U 35. minuti na 0:2 povećava kapetan gostiju Slavko Blagojević sa 11 metara nakon što je u kaznenom prostoru Slavonije srušen jedan gostujući igrač. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:2. Na početku drugog dijela Istra 1961. je imala četiri dobre prilike za povećanje vodstva ali su iskoristili samo jednu. Marin Matoš primio je loptu na dvadesetak metara od gola Slavonije, lijepim driblinzima prošao je dva igrača Slavonije i plasirao loptu u mrežu domaćih. U 81. minuti brzonogi Mislav Včelik uspio je iskoristiti jedan kontranapad kada je od centra igrališta išao sam na vrata gostiju te je mirno plasirao loptu kraj vratara Saše Drevena. U 88. minuti Ivan Jakešević postigao je konačnih 2:3 udarcem s bijele točke.

SLAVONIJA - ISTRA 1961 2:3 (0:2)

Požega, Stadion kraj Orljave, gledatelja 400, sudac : Marijo Strahonja (Zaprešić), pomoćnici : Ivica Modrić i Ivan Jović (oba Zagreb)

STRIJELCI : 0:1 Graf (32), 0:2 Blagojević (35 - 11m), 0:3 Matoš (60), 1:3 Včelik (81), 2:3 Jakešević (88)

SLAVONIJA  - Bošnjak, Ja. Neruda (od 64. Kalić), Pavličević, Tomić, Jo. Neruda (od 75. Matanović), Žafaranić, Darmopil, Včelik, Žiška (od 67. Novak), Jakešević, Zlomislić,

ISTRA - Dreven, Horvat (od 66. Repić), Graf, Gregov, Heister, Obšivač, Blagojević, Ivančić (od 66. Woon), Matoš (od 70. Zulim), Tomić, Špehar,