Srijeda, 14 Listopad 2020 12:08

Juniori Slavonije osvojili Županijski nogometni kup

KUTJEVO - Na Gradskom stadionu u Kutjevu, u četvrtak, 08. listopada, odigrano je finale Županijskog nogometnog kupa za juniore između domaćeg Kutjeva i požeške Slavonije koja je slavila rezultatom 1:4. Pogotke za požeški klub postigli su Ronaldo Hodak (2), Josip Barišić i Luka Mršić dok je počasni pogodak za domaće postigao Filip Bobinac. Pred juniorima Slavonije koje vodi trener Krešimir Brkić sada slijedi daljnje natjecanje u kupu na nivou regije.

Za kup natjecanje kod juniora prijavila su se samo 3 kluba. Slavonija je u polufinalu bila slobodna dok je Kutjevo u gostima 01. listopada svladalo Kaptol rezultatom 0:9.

Danas s početkom u 16,00 sati će se na Stadionu Slavonije odigrati finale Županijskog kupa za pionire između Slavonije i Dinama (Vidovci). U toj kategoriji se prijavilo 5 klubova. U 1. kolu koje se igralo 29. rujna, Slavonija je u Lipiku svladala Lipik 1925 rezultatom 2:8 (strijelci za Slavoniju : Ivica Zeba 5, Roko Mršić 20, Ante Zeba 39, 56, 66, Filip Prološčić 60 i Patrik Tilinger 65 i 70 minuta), a Slavija (Pleternica) u Velikoj domaći Papuk rezultatom 1:5 dok je Dinamo bio slobodan. U 2. kolu koje je bilo i polufinale Dinamo je 06. listopada svladao Slaviju s uvjerljivih 6:0 (strijelci : Tvrtko Janković 3.  11. min, Filip Bojić 18, 25, 28. i 57. minuta), a slobodna je bila Slavonija.

Prije nekoliko dana, u subotu, 10. listopada pioniri Slavonije i Dinama sastali su se u 7. kolu Kvalitetne lige mladeži Slavonije i Baranje, utakmica je odigrana na pomoćnom igralištu NK Požega, a slavili su mladi Dinamovci koji su formalno bili domaćini rezultatom 3:1 (strijelci : Lovro Matoš 4, Filip Bojić 9 i Viktor Jelavić 67 minuta / za Slavoniju Vito Papac u 5. minuti). Bit će zanimljivo vidjeti mogu li Požežani u kup natjecanju uzvratiti Vidovčanima za prvenstveni poraz.

U finalu kadetskog kupa, sutra (četvrtak, 15. listopada) s početkom u 15,30 sati u Pleternici će igrati Slavija i Slavonija. U ovoj kategoriji također se prijavilo 5 momčadi. U 1. kolu koje se igralo 30. rujna Slavonija je uvjerljivo svladala Kutjevo rezultatom 5:0 (strijelci : Benedikt Romić 10 i 50, Ante Novak 40 i Jurica Rotim 52 i 72. minuta). U isto vrijeme Slavija je dobila Dinamo rezultatom 2:0, a slobodan je bio Hajduk. U 2. kolu u Pakracu, 07. listopada Slavonija je svladala domaći Hajduk rezultatom 0:1 (strijelac Luka Milosavljević u 66. minuti).

Pročitano 743 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 15 Listopad 2020 11:48