Četvrtak, 22 Listopad 2020 09:55

Slavonija osvojila bod na gostovanju u Jurjevcu kod Zrinskog u zaostaloj utakmici 8. kola 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

JURJEVAC / SLAVONSKI BROD - Jučer su odigrane dvije zaostale utakmice u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi - Istok. Nogometaši požeške Slavonije odigrali su neodlučeno, 1:1 na gostovanju u Jurjevcu kod domaćeg Zrinskog u odgođenom susretu 8. kola dok je Marsonia na svom Stadionu pobijedila Vukovar 1991 rezultatom 2:1 u zasotaloj utakmici 3. kola.

U sljedećem, 13. kolu Slavonija je domaćin Čepinu, a utakmica se igra u subotu, 24. 10. s početkom u 15,00 sati na Stadionu kraj Orljave. U isto vrijeme igrat će i Vuteks Sloga - Zrinski, NAŠK - Graničar, Đakovo Croatia - Marsonia, Oriolik - Slavija, Sloga - Belišće, Valpovka - Bedem i Slavonac - Vihor. Dan poslije, u nedjelju, 25. 10. s početkom u 14,00 sati posljednji susret 13. kola odigrat će Kutjevo i Vukovar 1991.

ZRINSKI – SLAVONIJA 1:1

Zrinski je propustio pobjedom protiv desetkovane Slavonije doći do gornjeg doma 3. HNL, ali doslovno, propustivši kazneni udarac u posljednjim trenucima utakmice. U 18. minuti Žutić je osvojio loptu na svojoj polovici, odigrao do raspoloženoga Luke Matkovića koji je povukao desetak metara i u pravom trenutku uposlio na lijevoj strani Dos Santosa. Jurjevski napadač ulazi u kazneni prostor, šutira u prvi golmanov kut, a lopta ispod Majetića odlazi u gol. 1:0. Nakon što su u prvom dijelu uzdrmali vratnicu gola Denisa Pintarića koji je sačuvao status prvog vratara nakon dolaska Ilinčića, u 62. minut Požežani dolaze do poravnanja. Loptu je ubacio Mario Šipura, na prvoj je vratnici skočio Matej Martinović i glavom pogodio suprotni kut Pintarićeve mreže. U 90, minuti lopta u ruku pogađa nekog u obrani Slavonije, Lučić pokazuje na bijelu točku, a Santos u stilu Ramosa šalje loptu nebu pod oblake.

– Prvo bih htio pohvaliti izvrsno suđenje, sudac sa druge lige je pokazao kako se to radi, odsudio je 90 minuta praktično bez greške. Domaćin je u 89. minuti imao kazneni udarac, nije ga iskoristio, ali i da je moja bi izjava bila identična što se tiče suđenja. Bez Ivana i Mateja Peharde, bez Ivana Antunovića i od 44. minute bez ozljeđenog Gomerčića i više sam nego zadovoljan ovakvim rezultatom. Rekao bih da smo veći dio utakmice, neću reći bili bolji, ali bili sigurni, sve držali pod kontrolom. Zadnjih 15-20 minuta Jurjevac je pokušavao, stisnio je ali i tu mislim da nam nisu napravili šansu osim tog penala, Majetić nije imao pravog posla. Čestitke još jednom dečkima, već krećemo razmišljati o Čepinu – izjavio je Dalibor Bognar, trener Slavonije.

MARSONIA - VUKOVAR 1991 2:1

Nije to bio nogomet za sladokusce, bez puno prilika uz rovovsku bitku na sredini terena, posebice u prvom poluvremenu. Marsonia je “u crvenom”, umor se osjeti praktično na svima osim na neumornom Bundavici koji je, kad smo već u filmskoj terminologiji, poput Foressta Gumpa, trči i ne staje svih 90 minuta. Momčadi koja je u takvom stanju savršen scenarij je rano vodstvo i baš to se dogodilo danas Crnima. Već u 3. minuti lopta udara u ruku jednog gostujućeg igrača, izvrsni Bel nije imao izbora, a Matej Sivrić pogađa i Marsa je u vodstvu. Dobrih 30 minuta Crni su sakrili loptu gostima, Bundavica se spustio vrlo plitko i sa Memovićem, Čanićem i Balentovićem uz pomoć Sivrića dugo čuvao loptu, i što je još važnije vrlo sigurno, bez krivih dodavanja pa su gosti muku mučili da je osvoje, a domaćin nije trošio puno energije. Tek kada je Jašarević nakon fantastične asistencije Dinka Matoševića povećao prednost Marsonije Vukovar je krenuo okomitije i počeo prijetiti Memoviću koji je sa svojom obrambenom četvorkom na visini zadatka pak do odmora bio bez pravog posla. Na odmoru Bulat mijenja strance napadače i Vukovar sa Villanijem izgleda dosta opasnije, Mrkonjić je radio puno problema u skoku obrani Marsonije u drugom dijelu, osvojio je dosta duela, i stvarala se gužva pred ili u kaznenom prostoru Marsonije. Nakon što su neoprezno izgubili loptu po prvi put u opasnoj zoni domaće je stigla kazna, u 56. minuti lopta je s desne strane prizemno stigla do Blaža Tusonjića koji to rutinski koristi i pogađa za smanjenje zaostatka. Nedugo potom u igru ulazi i Ivan Plum i donosi novu živost u gostujući napad, s nekoliko driblinga je izludio domaće, no malo je od toga u konačnici bilo koristi jer je izostao pravi završni pas. Ipak, Plum je bio u najboljoj prilici za goste do kraja, ostao je 1 na 1, a tu je teško zaustavljiv, oslobodio se čuvara na 10ak metara od gola, ali je lopta bila na krivoj nozi, desnom nije ni približno opasan kao lijevom pa je njegov slabašan pokušaj Memović sigurno obranio. Upravo je Memović započeo najbolju priliku Marsonije u drugom dijelu, ispucao je loptu i “u trepavicu” pogodio Bungića koji majstorski spušta za Bačića koji izlazi sam pred Marijanovića no umjesto mreže pogađa vratnicu. Onaj malo sporiji ritam iz prvih pola sata dao je dovoljno energije Marsonijinim igračima da u završnici izađu visoko i ne daju Vukovaru da napravi pravi pritisak pa su gosti pokušavali dugim loptama na Mrkonjića, ali i kada bi on dobio duel teško je uspijevao dati loptu nekom od svojih suigrača. Na kraju zaključak je da su Crni bili bolja momčad, da su zaslužili pobjedu ali i zaista divljenje jer u ozbiljnim ligama ovakve serije su prava rijetkost, a 3. HNL je sigruno ozbiljna liga. Valja reći i da je Vukovar danas bio zaista bitno oslabljen, Robin im je van stroja na duže vrijeme, Barišića koji je počeo zabijati nije bilo, Lugo se pokušao zagrijavati ali nije mogao nastupiti. Iako je teško mjeriti važnost nekog igrača u momčadi, ova trojica su među nosiocima igre Bulatove momčadi, s njima bi i igra Vukovara izgledala bitno drugačije, ali na kraju se pišu i pamte bodovi, nije ni u Marsonijoj svlačionici med i mlijeko što se tiče ozljeda, ali zato je što se tiče atmosfere nakon ovog nevjerojatnog niza. Vjerojatno potiho govore – Next please!

– Prava prvenstvena utakmica u kojoj su se sastale dvije izvrsne momčadi, gledatelji su mogli uživati. Čestitam svojim dečkima na pobjedi! Vukovar je prava ekipa, iskusna, nisu se u Brod došli braniti nego igrati nogomet i ja im zaista želim puno sreće u nastavku sezone. Slijedi nam Đakovo, svaka sljedeća je najteža, ali ova je realno ipak baš najteža. Odlična ekipa koja je odlično vođena koja će sigurno tražiti pobjedu na svom terenu, ja se nadam da ćemo pružiti pravi otpor i doći do pozitivnog rezultata, bio bi to svaki rezultat osim poraza – za Sportalo je rekao trener vodeće momčadi 3. HNL Braslav Ostojić.

– Ne znam što bih više rekao, imam osjećaj da se ponavljam uvijek nakon što ne pobijedimo. Prije svega čestitke Marsoniji na zasluženoj pobjedi. Mi smo ponovno odigrali dobro, ali opet ostajemo praznih ruku. U drugom poluvremenu smo se digli, smanjili rezultat ali opet nedostatno, u nekim situacijama ne reagiramo kako treba, nedostaje nam realizacija i to nas košta bodova. Što je tu je, okrećemo se nedjelji i borbi za nove bodove – izjavio je Ante Bulat, trener Vukovara.

Pročitano 503 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 22 Listopad 2020 10:06