Ponedjeljak, 10 Svi 2021 13:13

Slavonija poražena na svom terenu od Kutjeva u županijskom derbiju 27. kola 3. HNL - Istok

POŽEGA - Kutjevo je na krilima Ivana Jakeševića i Roberta Jurgana odnijelo velika tri boda iz Požege i dodatno popravilo svoje izglede za ostanak među trećeligašima i u sljedećoj sezoni. Slavonija je redala prilike, a Kutjevo zabijalo bio bi najkraći opis jučerašnjeg županijskog derbija.

U 11. minuti Ivan Jakešević uporno istrčava do kraja za jednom izgubljenom loptom, Vasić nepotrebno odugovlači s ispucavanjem i pogađa donedavnog suigrača, a lopta u visokom luku pada ravno u domaći gol. Niti minuta nije prošla, a Matej Peharda je u izglednoj situaciju, no na njega se namjerio junak jučerašnje utakmice Robert Jurgan i pokazao mu odmah da ga čeka loš dan.

U 17. ponovno Jakešević u ulozi egzekutora, sve je napravio Deni Stojanac koji je poput brzog vlaka prošao po lijevoj strani, prizemno ubacio a nakon bilijara lopta dolazi pred Jakeševića koji je sprema u mrežu za velikih 0:2. I ponovno, odmah na drugoj strani velika prilika, ali i još jedna velika obrana Jurgana.

Slavonija je imala potpunu dominaciju do odmora, bilo je tu opasnih situacija, ali je Kutjevo stajalo vrlo gusto i bilo je teško doći do izrazitih prilika. U 40. minuti jedan prekršaj na Ivanu Antunoviću 20ak metara od gola, a onda potez dana, Matej Peharda je savršeno prebacio preko zida, ovoga puta gostujući vratar je mogao samo pogledom ispratiti loptu u mrežu. Dvije minute kasnije gotovo na istom mjestu slobodni udarac za Slavoniju, možda metar ili dva dalje, ovoga puta tukao je Dino Bognar, ali Jurgan je sada na mjestu.

Početak drugog poluvremena i velika prilika za Mateja Pehardu, brat Ivan odradio je veći dio posla, Matej ostao sam na 7-8 metara iskosa, a njegov udarac otišao je visoko iznad gola, bilo je to doslovno u 14. sekundi nastavka, da je pogodio bio bi to ogroman šok za goste, uz ozljedu Jakeševića u posljednjim trenucima prvog poluvremena situacija bi izgledala prilično bezizlazno.

Umjesto toga, šok za domaće, u 49. minuti Mato Marčetić radi prekršaj na Majetiću u krugu centra i zarađuje isključenje, a Kutjevo to vrlo brzo koristi i u 55. minuti ponovno zahvaljujući sjajnom prodoru Stojanca dolazi do trećeg gola, ovoga puta na pravom mjestu našao se mladi Luka Samaržija.

I nakon toga je Slavonija napadala, pokušavala, ali s igračem manje nije išlo, pa im je Luka Banić odlučio pomoći. U 60. minuti nije na njemu sviran jedan prekršaj pa je zaradio prvi zbog prigovora, a odmah nakon toga i drugi žuti karton zbog starta na Ivanu Pehardi pa su se stvari izjednačile što se broja ljudi na terenu tiče.

Krenuli su Plavi žestoko, ali što Nemec i ekipa nisu, Jurgan je pokupio. Dobio je Matej Peharda loptu u prostor, Jurgan činilo se bespotrebno istrčao ali je onda ponovno sjajno nogom zaustavio Pehardin udarac, zatim je Karlo Antunović prošao i Jurgana, ali je njegov pokušaj iskosa u korner izbacio Berbić spasivši siguran gol.

U sudačkom dodatku Jurgan je sjajno iščupao i jedan dobar udarac Ivana Antunovića koji je osim toga i jednu dobru priliku poslao pored vratnice. Da bi stvari za Slavoniju bila još gora zbog nepotrebnog prigovora drugi žuti je u zadnjim minutama zaradio Dino Bognar, a ranije su po jedan žuti dobili i Ivan Antunović (zbog prigovora) i Krešimir Plešić pa Bognarova momčad u Vukovar putuje bez čak četvorice prvotimaca. Nije puno bolje ni u Kutjevu koje u derbiju začelja čeka Slavonac bez napadača, Josip Budimir je out zbog ozljede koljena, Banić zbog crvenog, a Jakešević zbog ozljede a usput i trećeg žutog.

Robert Jurgan bez dileme je prvo ime utakmice, izludio je Pehardu ali i sve ostale, skidao je zicere, sigurno odradio sve zadatke, a kod gola jednostavno nije imao šanse. Odmah uz njega je Deni Stojanac koji je u odličnoj formi, asistirao je za dva gola, vrlo dobro odradio posao u obrani iako ga je bilo jako puno.

Jakešević je zabio dva gola, daleko je najbolji igrač Kutjeva i dok je on bio na terenu Slavonija je morala biti oprezna, kada je on izašao krenuli su Plavi otvoreno prema naprijed. U sredini terena iskusni Majstorović odlično je zatvarao koridore kojima su domaći pokušavali dostaviti loptu Antunoviću, a dobro mu je asistirao i Karačić koji se silno želio dokazati i zaista je dobro odigrao obranu, pokazao da može i to odraditi kada želi.

Na drugoj strani Slavonija je stvorila 5-6 odličnih prilika, dakle ne može se reći da je odigrala lošu utakmicu, dapače. Dva rano primljena gola bacila su Plave u veliki minus, stvorila puno nervoze koja se kasnije i manifestirala u kartonima, ali i u igri gdje je nedostajalo mirnoće i strpljenja, u situaciji 0:0 Peharda bi hladno zabio barem 2 gola u ovakvim situacijama, ovako je jednostavno žurio zabiti i omogućio Jurganu da se proslavi.

Suđenje se mora pohvaliti, ako se za 90 minuta čovjeku može prigovoriti da nije sudio jedan beznačajan, i ne baš očit prekršaj kod kućice za rezervne igrače to je i više nego dobro. Iz tog nesuđenog prekršaja izrodio se žuti karton za Banića, ali to je svakako krivnja napadača Kutjeva, a ne suca. Sve ostalo odrađeno je vrhunski, suđenje 50-50, kako i mora biti. Sjajno kretanje, uvijek na par metara od mjesta događaja, ujednačenog kriterija i bez puno sjeckanja igre. Kako volimo reći, čovjek je došao odraditi posao, a ne biti u centru pažnje!

– Imali smo mrtvaca pa dobili gol, pa ponovno mrtvac pa primljeni gol. Promašili smo danas nevjerojatne stvari, gostujući golman je igrač utakmice, s druge strane Kutjevo je svoje iskoristilo, nakon toga se zatvorilo i čuvalo prednost. Čitavo vrijeme smo imali osjećaj da ćemo okrenuti, ali uz ovoliko promašaja nije išlo. Čestitke gostima na pobjedi, mojim dečkima nemam što zamjeriti osim što su očito izgorili u želji za pobjedom – izjavio je Dalibor Bognar, trener Slavonije.

– Iznimno nervozna utakmica u kojoj je božica Fortuna bila na našoj strani. Moji momci su ostavili srce na terenu kako bi došli do vrijednih bodova. Bez obzira na sve moramo što prije početi razmišljati i pripremati se za novi nadolazeći susret. Ćestitke još jednom svim akterima današnjeg susreta. – kazao nam je Marko Žigić, trener Kutjeva.

Rezultati 27. kola : Slavonija - Kutjevo 1:3, Slavonac - Zrinski 3:2, Valpovka - Vukovar 1991 0:2, Sloga - Vihor 2:4, Oriolik - Čepin 0:1, Đakovo Croatia - Bedem 1:0, NAŠK - Belišće 0:3, Vuteks Sloga - Slavija 2:0, Graničar - Marsonia 1:0.

"Plavi s Orljave" ostali su na 6. mjestu sa 43 osvojena boda (12 pobjeda, 7 remija, 8 poraza) uz gol razliku 67:40.

Već u srijedu, 12. 05. 2021. s početkom u 17,30 sati igraju se utakmice 28. kola. Sastaju se : Vukovar 1991 - Slavonija, Zrinski - Graničar, Marsonia - Vuteks Sloga, Slavija - NAŠK, Belišće - Đakovo Croatia, Bedem - Oriolik, Čepin - Sloga, Vihor - Valpovka i Kutjevo - Slavonac.

SLAVONIJA – KUTJEVO 1:3(1:2)

Strijelci: 0:1 Jakešević (11), 0:2 Jakešević (17), 1:2 M. Peharda (40), 1:3 Samaržija (55)

Slavonija: Vasić, Milobara (od 46. Gomerčić), Plešić (od 78. Šipura), Marčetić, I. Antunović, Bognar, M. Peharda, I. Peharda, Šubara (od 56. K. Antunović), Božić, Janček (od 56. Solić) Trener: Dalibor Bognar

Kutjevo: Jurgan, Luketić, Berbić, Samaržija (od 78. Martinović), Karačić (od 72. Budimir), Banić, Jakešević (od 44. Krizmanić), Majstorović, Majetić (od 87. Aliev), Nemec Trener: Marko Žigić

Igrač utakmice: Robert Jurgan