Ponedjeljak, 14 Ožujak 2022 13:59

Vidovački Dinamo bolji od Požege u gradskom derbiju 14. kola Međužupanijske nogometne lige

POŽEGA / SLAVONSKI BROD - Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 14. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonski Brod - Požega. Vidovački Dinamo je u požeškom gradskom derbiju pobijedio Požegu rezultatom 3:1 u tako se revanširao za uvjerljivi poraz u kupu tjeda dana ranije kada je Požega slavila rezultatom 0:6.

Vrlo zanimljivih prvih 45 minuta moglo se gledati na stadionu Park u Kuzmici, a domaćini su uspjeli već u prvom dijelu riješiti pitanje pobjednika. Prvo su već u 4. minuti iznenadili nespremne goste, kad je Roberto Bognar postigao pogodak za 1:0. Neko vrijeme su mreže mirovale, a u 30. minuti gosti su uspjeli izjednačiti iz kaznenog udarca preko Krunoslava Kahaneka.

Nije dugo trajao rezultatski egal jer je Dinamo uspio u 40. minuti ponovno povesti drugi pogotkom Roberta Bognara te se s minimalnim vodstvom domaćina otišlo na predah. Kako drugo poluvrijeme ne bi unijelo nesigurnost u domaće redove pobrinuo se Ronaldo Hodak pogotkom u 57. minuti susreta za konačnih 3:1.

Trener Dinama Krunoslav Podoljak zadovoljan je predstavom svojih igrača: – Mislim da smo zasluženo uzeli tri boda, što se vidjelo po zalaganju i po prikazanom na terenu. Nije lako igrati protiv ekipe koja je iskusna i kvalitetna poput Požege, ali danas smo uspjeli. Čestitam i jednoj i drugoj ekipi i sretno im u nastavku prvenstva.

U ostalim susretima postignuti su ovi rezultati : Papuk - Slavonac 1:1, Hajduk - Slobodnica 6:0, Budainka Kolonija - Sikirevci 1:6, Tomislav - Zadrugar 3:2, Jakšić - Svačić 3:3, Mladost - Lipik 1925 2:0.

U 15. kolu, u subotu, 19. 03. 2022. u 15,30 sati sastaju se Jakšić - Dinamo i Lipik 1925 - Budainka dok će od 18,00 sati igrati Slavonac - Požega. U nedjelju, 20. 03. 2022. u 15,30 sati igrat će Svačić - Tomislav, Zadrugar - Mladost, Sikirevci - Hajduk i Slobodnica - Papuk.