Ponedjeljak, 16 Svi 2022 09:31

U derbiju 12. kola 2. ŽNL Parasan dobio Eminovce, Lipa odigrala neodlučeno s Graničarom (Bučje)

POŽEGA - Jučer su odigrane sve utakmice 12. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško - slavonske. Derbi je odigran na igralištu "Pod selom" u Golobrdcima gdje su se sastali vodeći Parasan i drugoplasirani Eminovci koji su prije ovog kola imali 2 boda manje od lidera.

U odličnoj utakmici obje momčadi nisu iskoristili dosta prilika, a pogodak odluke postigao u 89. minuti napadač Parasana Nikola Franikić koji ovog proljeća igra u sjajnoj formi i ovo mu je 5 pogodak u 5 proljetnih susreta. Dobro mu je u ovoj akciji asistirao najbolji strijelac domaćih Matej Ivanković koji je ovog proljeća već zabio 9 golova, a prvi put se jučer nije upisao u strijelce.

Lipa je na svom igralištu "Ritki gaj" u Staroj Lipi odigrala neodlučeno, 0:0 sa Graničarom iz Bučja. Ovčare su na svom terenu poražene od BSK-a (Biškupci) rezultatom 2:3. Robert Kovačević doveo je domaće u vodstvo već u 2. minuti, a dvije minute poslije bilo je već 1:1 kada je pogodak postigao Luka Lukić. Isti igrač je u 43. minuti doveo goste u vodstvo pogotkom za 1:2. Vodstvo BSK-a povećao je Kristijan Čolić pogotkom za 1:3 u 54. minuti, a konačnih 2:3 postavio je u 75. minuti Robert Kovačević svojim drugim pogotkom.

Na igralištu "Hrvatskih vitezova" u Drenovcu domaći Hrvatski dragovoljac je rezultatom 4:2 bio bolji od Dinama (Badljevina). U 1. minuti Matej Garić je zabio za 1:0, a u 4. minuti već je 2:0 kada je pogodak zabio Danijel Dražetić. Minutu poslije najbolji igrač gostiju Stipo Šugić smanjuje na 2:1. U 34. minuti svoj drugi pogodak postiže Matej Garić za vodstvo domaćih od 3:1. Goran Katić potvrdio je pobjedu Dragovoljca golom za 4:1 u 59. minuti, a konačnih 4:2 postavlja Jozo Ilinović u 60. minuti.

Dva kola prije kraja Parasan je vodeći sa 28 bodova, na drugom mjestu je Hrvatski dragovoljac sa 25, treći su Eminovci sa 23, a četvrti Graničar sa 22 boda.

Sve utakmice pretposljednjeg, 13. kola odigrat će se u nedjelju, 22. 05. 2022. s početkom u 18,15 sati. Sastaju se Lipa - Ovčare, Graničar - Parasan, Eminovci - Hrvatski dragovoljac i Dinamo - BSK. Utakmice posljednjeg, 14. kola igrat će se u nedjelju, 29. 05. 2022. u 18,15 sati. Sastaju se Parasan - Lipa, Ovčare - Dinamo, BSK - Eminovci i Hrvatski dragovoljac - Graničar.

(Foto : Tena Protić, rva.hr)

Pročitano 732 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 17 Svi 2022 13:46