Ponedjeljak, 10 Listopad 2022 10:51

Lipa u derbiju 6. kola 2. ŽNL na svom terenu svladala Sulkovce

STARA LIPA - U derbiju 6. kola 2. Županijske nogometne lige Požeško - slavonske nogometaši Lipe su na svom terenu "Ritki gaj" u Staroj Lipi jučer bili bolji od Sulkovaca i ostvarili pobjedu rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je u 26. minuti napadač domaćih Ivan Škoda na asistenciju Maria Vidovića.

U 90. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen kapetan Lipe Josip Mijatović pa u narednom kolu neće moći pomoći svojim suigračima na gostovanju u Biškupcima kod BSK-a koji je u ovom kolu bio bolji od Eminovaca u gostima i pobijedio rezultatom 3:5 iako su cijeli susret Biškupčani odigrali sa 10 igrača.

Lipa je trenutno na 2. mjestu sa bodom manje od vodećeg Graničara. Nogometaši Lipe još mogu doći i do jesenskog naslova ako u zadnjem kolu Graničar ne pobijedi u Sulkovcima, a Lipa uzme sva tri boda u Biškupcima.

Nogometaši Lipe su već nakon 6 kola skupili jednak broj bodova koliko su imali prošle sezone nakon svih 14 prvenstvenih kola. Tada su imali 13 bodova (3 pobjede, 4 remija, 7 poraza), a sad imaju toliko već nakon 6 odigranih utakmica (4 pobjede, 1 remi, 1 poraz).

Rezultati 6. kola : Lipa - Sulkovci 1:0, Eminovci - BSK 3:5, Graničar - Dinamo 4:1, Slavonija - Hrvatski dragovoljac 2:3

Posljednje kolo prvog dijela sezone igrat će se u nedjelju, 16. 10. 2022. u 15,45. Parovi 7. kola su : BSK - Lipa, Sulkovci - Graničar, Hrvatski dragovoljac - Eminovci i Dinamo - Slavonija.

(Foto : Jakov Mandić)

Pročitano 633 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 10 Listopad 2022 13:18