Petak, 11 Studeni 2022 08:19

Igračice ŽNK Slavonija jesenski dio sezone 2. HNLŽ - skupine B završile na 5. mjestu

POŽEGA - Igračice ŽNK Slavonija su jesenski dio prvenstva 2. HNLŽ - skupine B završile na 5. mjestu sa 7 osvojenih bodova.  U posljednjem, 7. kolu (30. listopada) su igračice Slavonije u gostima dobile Đurđevac rezultatom 0:2, a pogotke su postigle Nika Pančić u 20. i Melanie Zirdum u 55. minuti.

To je bila i jedina pobjeda požeškog kluba u ovoj polusezoni nakon što je u prvih 6 kola ŽNK Slavonija ostvarila 4 remija i 2 poraza.

U nedjelju, 13. 11. 2022. s početkom u 13,00 sati nogometašice Slavonije će u Zadru protiv tamošnjeg ŽNK Donat odigrati osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa za žene. Plasman u osminu finala Slavonija je osigurala domaćom pobjedom nad Diljem (Vinkovci) u 1/16 finala rezultatom 1:0, a taj susret odigran je 04. rujna. Pobjednički pogodak postigla je Veronika Samaržija u 48. minuti.

Ekipa ŽNK Donat natječe se u SuperSport 1. HNLŽ, a nakon 8 odigranih kola nalazi se na pretposljednjem, 7. mjestu sa 4 boda (1 pobjeda, 1 remi, 6 poraza). Igračice Donata su u 1/16 finala kupa bile slobodne.

ŽNK Slavonija se natječe s ekipom mlađih pionirki u Županijskoj nogometnoj ligi mlađih pionira dok kadetkinje igraju HNLŽM - skupina Istok. Pionirke su trenutno osme, a kadetkinje treće.

Pročitano 345 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 11 Studeni 2022 10:53