Nedjelja, 17 Svi 2015 02:00

Pobjeda Slavonije u Varaždinu

VARAŽDIN - Nogometaši požeške Slavonije nastavljaju s odličnim igrama i rezultatima u 3. Hrvatskoj nogometnoj ligi.

Igrači trenera Marijana Bakule jučer su u 27. kolu svladali NK Varaždin na njegovom terenu rezultatom 2:3.

Prvi dio utakmice potpuno je pripao Požežanima koji su već na početku pogocima svog najopasnijeg napadača Josipa Martinovića (2. i 22. minuta) poveli sa 0:2.

Iskusni napadač Slavonije Mile Pavelić iz jednog kontranapada je na početku drugog dijela povećao vodstvo na 0:3 (55. minuta).

Nadu Varaždincima pogotkom za 1:3 u 57. minuti donio je sedamnaestogodišnji Dario Vizinger koji je ušao u 46. minuti.

Nakon toga su domaći nogometaši stvorili tri dobre prilike ali bez pogotka nije bilo.

U 73. minuti Vizinger je svojim drugim pogotkom smanjio rezultat na 2:3.

Posljednjih dvadesetak minuta Varaždinci nisu uspjeli stvoriti pravu priliku, a igrači Slavonije su uspjeli sačuvati vodstvo i osvojiti nova tri boda.

Slavonija je s novim bodovima sa 8. došla na 6. mjesto.

Požežani imamu 40 bodova, a preskočili su na ljestvici Vukovar 1991 i Belišće jer su te dvije momčadi u ovom kolu poražene na teškim gostovanjima u Ždralovima i Čakovcu.

U sljedećem, 28. kolu u Požegi na Stadionu kraj Orljave gostuje drugoplasirana Mladost iz Ždralova. Utakmica se igra u subotu, 23. svibnja s početkom u 17,00 sati.

Prije te utakmice Plave s Orljave očekuje i prva utakmica finala Županijskog nogometnog kupa.

U srijedu, 20. svibnja s početkom u 17,30 Slavonija gostuje u Jakšiću kod NK Jakšić.

Pleternička Slavija u ovom kolu je napravila još jedan važan korak prema naslovu prvaka 3. HNL Istok jer su na svom terenu pobijedili NK Podravinu (Ludbreg).

Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Josip Jakovljević u 12. minuti utakmice.

Tri kola prije kraja Slavija ima 4 boda više od drugoplasirene Mladosti (Ždralovi).

Rezultati 27. kola Treće HNL Istok: Varaždin – Slavonija 2:3, Slavija – Podravina 1:0, Međimurje – Belišće 3:1, Mladost (Ž) – Vukovar 1991 1:0, Koprivnica – BSK 5:1, Đakovo Croatia – Bjelovar 3:0, Oriolik – Virovitica 5:1.

Pročitano 1776 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 17 Svi 2015 10:46