Ponedjeljak, 18 Svi 2015 02:00

Dinamo na korak do naslova prvaka 1. Županijske nogometne lige

POŽEGA - Vidovački Dinamo se dva kola prije kraja 1. Županijske nogometne lige nalazi na korak do naslova prvaka.

Vidovčani su jučer došli do vrijedne pobjede u Pavlovcima gdje su rezultatom 0:2 bili bolji od domaće Mladosti. Pogotke za Dinamo postigli su Milan Marčinović i Luka Mikić. Dinamo u posljednja dva kola mora osvojiti četiri boda i sigurno će biti prvak. Vidovčanima će za naslov možda biti dovoljno i manje bodova ako Slaven ne osvoji svih 6 bodova u svoje dvije preostale utakmice.

Drugoplasirani Slaven je u Gradcu pobijedio Požegu rezultatom 2:0. Nakon što Požega nije iskoristila svoje tri dobre prilike u prvom dijelu domaći nogometaši su u nastavku utakmice pogocima Marka Blaškovića i Petra Čuljka došli do pobjede koja ih i dalje ostavlja u igri za naslov prvaka.

BSK Buk nije uspio u Kutjevu doći do sva tri boda te je ostao na četiri boda iza Dinama. Utakmica Kutjevo - BSK Buk završila je 0:0.

Tim osvježenje je dva puta u Staroj Lipi imalo vodstvo ali je na kraju utakmica završila 2:2. Pogotke za Kuzmičane postigli su Nikola Bulaja i Mislav Brnčić dok su za Lipu strijelci bili Hrvoje Mijatović i Tomislav Bičanić.

Kaptol je u Velikoj protiv domaćeg Papuka ostvario pobjedu rezultatom 1:4. Veličani su poveli pogotkom Mateja Šipure. Kaptol je izjednačio pogotkom Valentina Pranjića. Nakon što su domaći ostali s igračem manje u 30. minuti Kaptol je pogocima Valentina Pranjića, Branka Sadileka i Ivana Petraša došao do uvjerljive pobjede.

Susjedski derbi u Mihaljevcima završio je podjelom bodova. Sloga je povela pogotkom Brune Golića u prvom dijelu. U nastavku utakmice Josip Kajan donio je izjednačenje Croatiji i postavio konačnih 1:1.

U sljedećem, 21. kolu koje se igra u nedjelju, 24. svibnja s početkom u 17,30 sati sastaju se Dinamo - Croatia, Požega - Tim osvježenje, Kutjevo - Lipa, Kaptol - Slaven, BSK Buk - Mladost i Sloga - Papuk.

U posljednjem, 22. kolu (nedjelja, 31. svibnja) sastaju se Papuk - Dinamo, Lipa - Požega, Croatia - BSK Buk, Slaven - Sloga, Mladost - Kutjevo i Tim osvježenje - Kaptol.