Ponedjeljak, 25 Svi 2015 02:00

Pobjede Croatie i Požege u 21. kolu 1. ŽNL

POŽEGA - U nedjelju, 24. svibnja odigrane su sve utakmice pretposljednjeg, 21. kola 1. Županijske nogometne lige.

U gradskom derbiju Croatia je u Vidovicma s rezultatom 0:2 svladala domaći Dinamo koji je pobjedom mogao osigurati naslov prvaka jer je Slaven (Gradac) u Kaptolu odigrao neodlučeno, 1:1.

Pogotke za Mihaljevčane postigli su Stjepan Vasić i Matija Akik.

U Kaptolu je poluvrijeme završilo 0:0. Domaćin je poveo pogotkom Daria Lončarevića dok je izjednačenje i bod Slavenu donio Bruno Čolak.

Požega je na svom Igralištu pobijedila Tim osvježenje (Kuzmica) rezultatom 4:3. Gosti su u 35 minuti imali vodstvo od 0:3, a na odmor se otišlo s rezultatom 1:3. U drugom dijelu puno bolja igra domaćih koji su postigli tri pogotka. Vratar Požege Hrvoje Rukelj u 89. minuti je obranio jedanaesterac. Dva pogotka za Požegu postigao je mladi, talentirani napadač Edi Japarić, a po jedan su dodali Dejan Orešković i junior Mislav Garić. Za goste pogotke su postigli Darko Marić, Josip Banožić i Tomislav Banožić.

Lipa je teško stradala na gostovanju u Kutjevu gdje je od istoimenog domaćina izgubila rezultatom 7:2.

BSK Buk je na svom Igralištu Hrvatskinja rezultatom 2:0 pobijedio Mladost (Pavlovci). Bučani s ovom pobjedom ostaju u igri za naslov jer imaju samo bod manje od vodećeg Dinama. Pogotke za BSK postigli su Marko Klapšić i Tomislav Tvrdy.

U općinskom derbiju Sloga je na svom Igralištu Park u Trenkovu s uvjerljivih 5:0 svladala Papuk (Velika). Čak četiri pogotka postigao je odlični, mladi napadač Bruno Golić, a jedan je dodao i njegov suigrač Denis Antolović.

Posljednje, 22. kolo igra se u nedjelju, 31. svibnja s početkom u 18,00 sati.

Sastaju se Papuk - Dinamo, Lipa - Požega, Croatia - BSK Buk, Slaven - Sloga, Mladost - Kutjevo i Tim osvježenje - Kaptol.

Kolo prije kraja tri kluba su ostala u igri za naslov prvaka. Već dugo nije bilo ovako zanimljive završnice prvenstva.

Ako Dinamo pobijedi u Velikoj sigurno je novi prvak.

Papuk im je prošle jeseni pobjedom u Vidovcima oduzeo mogućnost sa budu jesenski prvaci, a sada Veličani imaju priliku ponovno Vidovčanima zagorčati život.

Slaven i BSK Buk moraju pobijediti Slogu u Gradcu odnosno Croatiu u Mihaljevcima da bi bili u igri za naslov i moraju čekati kiks Dinama u Velikoj.

U slučaju da Slaven i BSK Buk budu imali jednak broj bodova prvak je BSK Buk zbog boljeg međusobnog omjera.

Dinamo ima bolji međusobni omjer i sa Slavenom i sa BSK-om.

U slučaju da Dinamo i BSK budu imali jednak broj bodova prvak je Dinamo.

U slučaju da Dinamo i Slaven budu imali jednak broj bodova prvak je opet Dinamo.

Ako sva tri kluba budu imali jednak broj bodova pravi se ljestvica od međusobnih susreta ta tri kluba. U tom slučaju prvak je BSK Buk koji ima 7 bodova (gol razlika 10:5), Dinamo ima također 7 bodova ali uz slabiju razliku pogodaka (8:6) dok Slaven ima samo 3 boda u 4 međusobna ogleda s Bučanima i Vidovčanima.

Na dnu je sve jasno. Lipa je u jesenskom dijelu skupila 5 bodova, a u proljetnom 4 boda te se klub iz Stare Lipe vraća u 2. Županijsku nogometnu ligu.

U nedjelju će se igrači Lipe na svom Igralištu "Ritki Gaj" na utakmici protiv Požege oprostiti od elitnog ranga županijskog nogometa.