
DONJI ANDRIJEVCI – Iako je teško preko usta prevaliti da je netko u Andrijevcima favorit osim Tomislava, nekako se činilo da je Slavonija u toj ulozi, posebno kad smo uoči utakmice vidjeli Josipa Čuića u “civilu”, zbog ozljede je i on izvan stroja, a to je ogroman udarac za Brnjića. Bez njega u centrali Tomislav nema oružje, igrački kadar mu je svakako maksimalno stanjen, ekipa koja gura iz kola u kolo je potrošena i to se danas jasno vidjelo na njima.
U kakvom je stanju Tomislav najbolje govori da je vratar Terzić odradio 15-ak minuta u ulozi krilnog napadača, a na klupi je osim njega, trenera i fizioterapeutkinje bio još samo mladi Mateo Cindrić. Barem su imali i više nego dovoljno mjesta. Tek desetak minuta u početku utakmice Tomislav je bio onaj pravi, sve ostalo otišlo je na stranu Plavih koji su još jednom u Andrijevcima napravili ogroman korak prema tituli.

Doduše, čeka ih još nekoliko vrlo velikih koraka na tom putu, ali pobjeda u Donjim Andrijevcima još je jedna potvrda da je Slavonija spremna. Potpuno suprotno od Brnjića, Brkić je danas dobio povratak Šubare nakon ozljede, doduše tek nekoliko minuta u završnici, ali tu je, blizu povratka, a to je ogroman dobitak za trenera Slavonije, iako, jedan od najboljih u redovima gostiju bio je Filip Prološčić koji je silom prilika uskočio na Šubarin desni bok.

Uz sav hendikep koji je Tomislav imao, gledali smo jednu sasvim solidnu utakmicu na Buhaču i na kraju potpuno zasluženu pobjedu Slavonije na krilima nevjerojatnog Mateja Martinovića koji je isporučio hattrick. Pogodio je Martinović prvi put u devetoj minuti, odlična akcija Slavonije, Janković je obišao Buholca na golu domaćih ali je otišao suviše u stranu, odlično se snašao i poslužio Martinovića koji sa desetak metara pogađa za 0:1. Bruno Tolić je zabio za domaće, no zastavica Venia Fehira bila je u zraku – zaleđe. Imao je i gostujući vratar Poleti jednu odličnu obranu, na drugoj strani Mato Marčetić sa 25 metara lansira raketu, lopta je odsjela na onom špicu gdje se spajaju greda i vratnica, a na odmor se otišlo s tih 0:1.

U nastavak se krenulo vatreno. Treća minuta, jedan ubačaj s desna u domaći kazneni prostor, malo smušenosti domaćih i obranu Buholca glavom iskorisio je Martinović i spretno ubacio loptu u mrežu za 0:2. Dvije minute nakon toga Ivan Jelić koristi prekrasan ubačaj s desna, ostao je sam na 6-7 metara po sredini gola i mirno plasirao loptu iza Poletija. Nisu se domaći navijači ni prestali veseliti, kad eto opet Martinovića, nova nesmotrenost domaćih, nevjerojatna upornost se ponovno isplatila, iskosa je prvi topnik Slavonije od grede pogodio za konačnih 1:3. Nakon tog gola Slavonija je umrtvila utakmicu i rutinski je privela kraju.

Sudac Antonio Sabljić nije imao težak posao no potkralo mu se nekoliko grešaka, Slavonija je ostala bez penala, rekli bi prilično evidentnog kod rezultata 1:3, ali i bez 1-2 žuta kartona koja je realno trebala dobiti. No, ne mogu se niti jedni niti drugi nešto posebno žaliti, rekli bi uz nekoliko grešaka ipak solidno suđenje koje nije utjecalo na ishod utakmice.

Igrač utakmice: Matej Martinović
– Danas smo “skuckali” sastav s igračima koji nisu mjesec dana, a jedan igrač čak ni dva mjeseca hodali po travi. Slavonija je bila bolji protivnik, ali sva tri gola postigla je iz naših velikih grešaka, a kod rezultata 0:0 poništen nam je gol zbog sumnjivog zaleđa. Čestitam Slavoniji na pobjedi. Čestitam i svojoj ekipi jer i u ovim teškim trenucima daju sve od sebe – poručio je Bernard Brnjić, trener Tomislava.
– Imam veliko poštovanje prema kolegi Brnjiću, cijeloj ekipi Tomislava. Pravi su sportaši, izuzetno korektni. Imali su svoje probleme danas. Napokon smo i mi bili pravi u gostima. Kad mi je kapetan Ivan Peharda prije utakmice rekao: “Treneru, nemojte se sekirati, pobijedit ćemo danas”, znao sam da će biti dobro. Ova generacija naših igrača već je četvrtu godinu u vrhu ove lige. To je za svaki respekt. Golgetera poput Martinovića malo je i u većim ligama. Idemo dalje utakmicu po utakmicu pa ćemo vidjeti gdje ćemo završiti na kraju svibnja mjeseca. Naprijed, Slavonija! – komentar je Krešimira Brkića, trenera Slavonije.
Nogometaši Slavonije će već u utorak, 12. 05. 2026. s početkom u 17,30 sati na svom terenu ugostiti Vardarac u susretu 27. kola 3. Nogometne lige – Istok.

3. NL Istok
|
17:30
|
NK Bedem NK Belišće |
5
0
|
|
17:30
|
NK Vardarac NK Kutjevo |
3
1
|
|
17:30
|
NK Tomislav (DA) NK Slavonija Požega |
1
3
|
|
17:30
|
NK Slavija Pleternica NK Čepin |
2
0
|
|
17:30
|
NK Radnički (D) NK Vinogorac |
4
0
|
|
17:30
|
NK Valpovka NK Tomislav (C) |
3
1
|
|
17:30
|
NK Vuteks Sloga NK Svačić |
4
2
|
|
17:30
|
NK Marsonia NK Borac (KV) |
4
1
|

3. NL Istok
| # | Klub | O | P | N | I | GR | Bod | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | NK Marsonia |
26 | 14 | 7 | 5 | 23 | 49 | |
| 2. | NK Slavonija Požega |
26 | 15 | 4 | 7 | 23 | 49 | |
| 3. | NK Belišće |
26 | 14 | 3 | 9 | 9 | 45 | |
| 4. | NK Slavija Pleternica |
26 | 12 | 8 | 6 | 24 | 44 | |
| 5. | NK Radnički (D) |
26 | 13 | 2 | 11 | 9 | 41 | |
| 6. | NK Tomislav (DA) |
26 | 12 | 5 | 9 | 6 | 41 | |
| 7. | NK Tomislav (C) |
26 | 10 | 9 | 7 | -6 | 39 | |
| 8. | NK Valpovka |
26 | 10 | 7 | 9 | 4 | 37 | |
| 9. | NK Kutjevo |
26 | 10 | 7 | 9 | -7 | 37 | |
| 10. | NK Vardarac |
26 | 10 | 6 | 10 | 3 | 36 | |
| 11. | NK Borac (KV) |
26 | 10 | 4 | 12 | -5 | 34 | |
| 12. | NK Svačić |
26 | 8 | 7 | 11 | -5 | 31 | |
| 13. | NK Čepin |
26 | 8 | 4 | 14 | -2 | 28 | |
| 14. | NK Bedem |
26 | 7 | 4 | 15 | -18 | 25 | |
| 15. | NK Vinogorac |
26 | 6 | 6 | 14 | -16 | 24 | |
| 16. | NK Vuteks Sloga |
26 | 6 | 3 | 17 | -42 | 21 | |
| Podatke omogućio HRnogomet | ||||||||
Izvor : sportalo.hr
Pročitano 42 puta 11. svibnja 2026.
NK Bedem
NK Belišće
NK Vardarac
NK Kutjevo
NK Tomislav (DA)
NK Slavonija Požega
NK Slavija Pleternica
NK Čepin
NK Radnički (D)
NK Vinogorac
NK Valpovka
NK Tomislav (C)
NK Vuteks Sloga
NK Svačić
NK Marsonia
NK Borac (KV)