U 4. kolu Lige za prvaka 1. ŽNL Croatia osvojila sva 3 boda na gostovanju kod Dobrovca

Nogomet 05. lipnja 2024.

POŽEGA – Proteklog vikenda odigrane su sve utakmice 4. kola Lige za prvaka i Lige za ostanak u 1. Županijskoj nogometnoj ligi. Mihaljevačka Croatia je nakon napornog tjedna u kojem je slavila 50 godina kluba uspjela osvojiti sva tri boda na gostovanju u Dobrovcu i tako se učvrstila na 2. mjestu dok je u Ligi za ostanak ovo kolo obilježio prekid u Pavlovcima na utakmici derbija začelja između domaće Mladosti i Omladinca (Čaglin) pri rezultatu 1:1.

Liga za prvaka

DINAMO – GRANIČAR 1:1

Podjela bodova između Dinama i Graničara. Gosti su u 44. minuti poveli preko Vinka Ančurovskog, a domaćini izjednačuju u 47., a strijelac je bio Ivan Glavaš. Graničar ima 36 bodova i nalazi se na 4. mjestu dok Dinamo ima dva boda manje i trenutno je na 6. poziciji.

BSK BUK – KAPTOL 4:3

Bsk u Buku pobjedom protiv Kaptola je proslavio naslov prvaka. Domaćini su poveli u 9. minuti preko Damira Petkovića. Gosti izjednačuju u 36. i dolaze do vodstva u 42., strijelci su bili Anto Barić i Filip Martinović. Domaćini golom Ivana Buturaca u 54. i Josipa Jakovljevića u 58. i 63. minuti dolaze do vodstva od 2 razlike. Barić se još jednom upisuje u strijelce i smanjuje vodstvo domaćina u 66. minuti.

“Utakmica koja nije imala neki značaj, ali kao i u svakoj želiš pobijediti pošto smo osigurali naslov dali smo malo priliku i dečkima koji su manje igrali. Svakako mogu biti zadovoljni gledatelji koji su vidjeli par lijepih golova. Pošto nam je to bila zadnja domaća utakmica odlučili smo sa svojim seljanima i navijačima proslaviti naslov prvaka i počastiti sve koji su bili. Hvala upravi koja je to sve organizirala na vrhunskom nivou, hvala našim navijačima koji su nas opet bodrili. Za kraj čestitke mojim igračima i danas na borbi, htijenju i pobjedi. NK Kaptolu čestitke na fer i korektnoj utakmici.”-za Sportalo je rekao trener Buka, Josip Jakovljević.

“Prvo poluvrijeme naša dominacija gdje je naše vodstvo trebalo biti puno izraženije. No njihov golman je imao svoj dan. Drugo poluvrijeme Buk igra bolje i uspijeva okrenuti i na kraju pobijediti. Čestitam svim akterima na fer i korektnom ponašanju. Domaćinu se zahvaljujemo na trećem poluvremenu.”-kazao je trener Kaptola, Mile Pavelić.

DOBROVAC – CROATIA 1:4

Croatia je gostujućom pobjedom došla na 2. mjesto na tablici. Domaćini su odlično započeli utakmicu i već u 1. minuti došli do vodstva preko Fabijana Nikića. Josip Škoda već u 5. minuti izjednačuje rezultat. Golovima Nikole Miholića u 23. i 73. minuti Croatia ima vodstvo od 2 razlike. Igrala se 81. minuta kad se Matej Poljaković upisuje u strijelce.

“Loše, loše, loše sa naše strane odigrana utakmica, ali da je smak svijeta..to nije!! Imali smo loš dan i toga smo svi svjesni. Za nas dobra sezona, ali da smo mogli i trebali to danas potvrditi i uzeti drugu poziciju na tablici to jesmo. Idemo odraditi to još jedno kolo i onda na zasluženi odmor.”-mišljenje je trenera Dobrovca, Tomislava Kužileka.