Nogometaši Slavonije uvjerljivo svladali Jakšić u finalu Županijskog nogometnog kupa

Nogomet 05. lipnja 2024.

MIHALJEVCI – Nogometaši požeške Slavonije danas su na stadionu Grabovac u Mihaljevcima nakon tri godine ponovno osvojili Županijski nogometni kup. Protivnik u finalu im je bio međužupanijski  ligaš Jakšić, a Požežani su pred petstotinjak gledatelja i na odlično pripremljenom terenu za igru slavili s uvjerljivih 3:0 (2:0).

Slavonija je ovu utakmicu odradila u laganom ritmu bez previše trke i umaranja po teškom i vrućem vremenu, a s mislima na prvu kvalifikacijsku utakmicu za ulazak u 2. Nogometnu ligu protiv Uljanika (Pula) koja je na rasporedu već u nedjelju, 09. lipnja s početkom u 20,15 sati na stadionu u Velikoj.

Opis nije dostupan.

Matej Martinović doveo je Slavoniju u vodstvo već u 8. minuti. Nakon kornera dobro je utrčao na prvu vratnicu i glavom svladao vratara Ivana Bošnjaka. U 26. minuti nakon jedne izgubljene lopte Jakšića na dvadesetak metara od gola Slavonije, Požežani  su izveli dobar kontranapad nakon kojeg je Jakov Janček pobjegao obrani Jakšića, predriblao i vratara  te gurnuo loptu u prazna vrata. Tu je već ova utakmica bila praktički riješena jer Jakšić u prvom poluvremenu nije ničim pokazao da ima snage za bilo kakav povratak u utakmicu kako bi brojni gledatelji vidjeli malo zanimljiviji susret. Jakov Janček je svojim drugim pogotkom u 69. minuti za konačnih 3:0 samo potvrdio uvjerljivu pobjedu požeškog kluba.

Kod Jakšića najviše su se istakli navijači, njih oko dvjestotinjak koji su uz povremeno glasno navijanje ubacili i petnaestak baklji u teren prekinuvši nekoliko puta ovaj finalni susret.

Slavonija je osvajanjem Županijskog kupa stekla pravo nastupa u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa koje se uvijek igra krajem kolovoza.