Četvrtak, 04 Travanj 2019 02:00

Učenici OŠ Dobriše Cesarića (Požega) osvojili 1. mjesto na poluzavršnom natjecanju u odbojci i osigurali plasman na državnu završnicu

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održano poluzavršno natjecanje skupine Istok u odbojci za učenike 5. i 6. razreda Osnovnih škola u organizaciji Školskog sportskog saveza Požeško - slavonske županije. Natjecanje je otvorio predsjednik Saveza Albinko Bagarić. Nastupile su 4 ekipe, a prvo mjesto osvojili su učenici Osnovne škole Dobriše Cesarića koji su nastupali za svoje Školsko sportsko društvo Sokol.

U prvoj utakmici Požežani su pobijedili ŠSD Dunav (OŠ Siniše Glavaševića, Borovo naselje, Vukovarsko - srijemska županija) rezultatom 2:1 u setovima. U drugom polufinalu ŠSD Mladost (OŠ Mladost Osijek, Osječko - baranjska županija) je pobijedilo ŠSD Baqua (OŠ Vladimira Nazora, Nova Bukovica, Virovitičko - podravska županija) rezultatom 2:1.

U utakmici za 3. mjesto ŠSD Dunav je rezultatom 2:0 bilo bolja od ŠSD Baqua dok je istim rezultatom ŠSD Sokol slavilo u finalu protiv ŠSD Mladost.

Za ŠSD Sokol prvo mjesto osvojili su Leon Budoš, Luka Martić, Dominik Mesić, Domagoj Mesić, Matej Maglica, Leo Papak, Mihael Peharda, Gabriel Šunjo, Marko Tajs i Nikola Tomašević.  Vodio ih je profesor Goran Njavro. ŠSD Sokol je osvajanjem prvog mjesta osiguralo nastup na državnoj završnici Hrvatskog školskog sportskog saveza.

Pročitano 2161 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 04 Travanj 2019 18:25