Ponedjeljak, 16 Svi 2022 09:00

Obrtnička škola osvojila prvo mjesto u Ženskoj odbojkaškoj ligi Požega, ekipa Papuka viceprvak

POŽEGA - Proteklog vikenda u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc odigrane su posljednje dvije utakmice 10. kola Ženske odbojkaške lige Požega. U subotu je ekipa Požege pobijedila Vallis Aureu rezultatom 2:0 (25:14, 25:16) u setovima.

Požega je osvojila treće mjesto, a pehar im je uručio glavni tajnik Požeškog športskog saveza Željko Mitrović koji je nakon toga posebno priznanje odnosno zahvalnicu u ime organizatora lige uručio igračici i voditeljici ekipe Vallis Aurea Anđelki Kopljar koja nakon 18 godina prestaje s aktivnim igranjem u ŽOL Požega.

Anđelka Kopljar u ovoj jedinstvenoj rekreativnoj ligi igra od samog početka kada je Požeški športski savez organizirao prvo prvenstvo u jesen 2004. godine. Prva dva prvenstva 2004. i 2005. igrala su se jednokružno u Sportskoj dvorani Tehničke škole dok se od jeseni 2005. liga igra dvokružno u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc (tada Grabrik), a nakon što su za potrebe odigravanja ove lige u srpnju 2005. napravljena 2 terena.

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica 10. kola i sedamnaeste sezone ŽOL Požega. Papuk i Obrtnička su u direktnom susretu odlučili o prvaku. Papuku je trebala pobjeda od 2:0 u setovima za prvo mjesto jer bi onda imali jednako bodova ali i bolju set razliku od Obrtničke kojoj za novi naslov prvaka odgovarao bilo koji drugi rezultat.

Utakmica je na kraju završila pobjedom Papuka rezultatom 2:1 (25:22, 22:25, 15:9) u setovima. Papuk je došao do prvog seta ali je Obrtnička osvojila drugi koji joj je donio novi naslov prvaka bez obzira na izgubljeni treći set. Ekipa Papuka je viceprvak sa jednako bodova, ali za jedan set slabijom set razlikom.

Pehare za prvo i drugo mjesto ekipama je ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio glavni tajnik Željko Mitrović. Nova sezona ŽOL Požega počet će krajem rujna 2022.