Petak, 11 Ožujak 2016 01:00

Odlični rezultati požeških šahista na kadetskom prvenstvu Slavonije i Baranje

ŽUPANJA - Od 04. do 06. ožujka održano je pojedinačno šahovsko prvenstvo Slavonije i Baranje za kadete i juniore na kojem su nastupili mladi šahisti Gradskog šahovskog kluba Požega.

Devetogodišnji Marin Solina osvojio je drugo mjesto u kategoriji kadeta do 11 godina. Nakon 9. kola osvojio je 7.5. bodova. Prvo mjesto sa 8 bodova osvojio je Požežanin Erik Hajpek, bivši član požeškog kluba koji sada nastupa za ŠK Đuro Đaković (Slavonski Brod). Na 28. mjestu završio je Fran Matoković (GŠK Požega) sa 4 boda. U toj kategoriji nastupilo je ukupno 46 šahista.

Tibor Kakuk osvojio je 3. mjesto sa 6,5 bodova nakon 9. kola u kategoriji kadeta do 15 godina. Četvrto mjesto osvojio je njegov klupski kolega Roko Vlahov koji je imao pola boda manje. Treći Požežanin Stjepko Čuljak zauzeo je odlično 9. mjesto sa 5,5 bodova. U toj kategoriji natjecalo se 32 šahista.

Ana Skukan osvojila je četvto mjesto u kategoriji kadetkinja do 15 godina sa 5 bodova nakon 9. kola. Njena klupska kolegica jedanaestogodišnja Elena Solina osvojila je peto mjesto sa 4 boda. Elena je bila i najbolje plasirana u toj kategoriji od igračica U13. U kategoriji kadetkinja do 15 godina natjecalo se 10 igračica.

Pročitano 1641 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 11 Ožujak 2016 13:13