Srijeda, 23 Lipanj 2021 13:01

Natjecatelji Športskog ribolovnog društva "Požega" ponovno osvojili tradicionalni Kup Valis Aurea - Požega 2021. u Eminovcima

POŽEGA - U utorak, 22. 06 .2021. pod pokroviteljstvom Športskog ribolovnog saveza Požeško-slavonske županije održan je tradicionalni 44. Kup Valis Aurea – Požega 2021. u disciplini Lov ribe udicom na plovak. Natjecanje je održano na ribnjaku Športskog ribolovnog društva „Šaran“ iz Eminovaca.

Na kupu je nastupilo 13 ribolovnih ekipa iz Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske, Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije. Iako vremenski uvjeti zbog visoke temperature (36°C) nisu išli na ruku natjecateljima, solidan ulov ribe nije izostao.

Drugu godinu zaredom ekipa Športskog ribolovnog društva „Požega“ u sastavu Milan Ružojčić, Davor Lovreković i Zdenko Grgić osvojila je 1. mjesto sa osvojenih 12 sektorskih plasmana. Drugo mjesto osvojila je ekipa Športske ribolovne udruge „Udica“ Donji Miholjac sa osvojenih 18 sektorskih plasmana dok je 3. mjesto zauzela ekipa Športske ribolovne udruge „Karas“ Šag sa osvojenih 18 sektorskih plasmana ali manjom ukupnom težinom ulovljene ribe.

Najbolji rezultat natjecanja ostvario je natjecatelj Ivan Širić iz ekipe Športske ribolovne udruge „Sava“ Slavonski Brod sa ukupno ulovljenih 5.202 grama.