Utorak, 05 Travanj 2022 08:32

Stolnotenisačice Požege u 10. kolu HEP Supelige poražene od Zagreba i Aguaestila (Duga Resa)

ZAGREB / POŽEGA - Nakon 10. kola Superlige stolnotenisačica najviše razloga za slavlje imaju ekipe Dr. Časla, Aquaestila i Zagreba, ali i Pule.

Dr. Časl, Aquaestil i Zagreb upisali su po dvije pobjede, a važne bodove osvojila je Pula, koja je slavila u najneizvjesnijem i najzanimljivijem meču kola nad Mladosti. Presudio je loš dan prve igračice Mladosti, Dore Ćosić koja se tek vratila sa turnira u Otočecu i zabilježila dva poraza. Zajec, prvo ime Pule u ovom susretu, na otvaranju je nadigrala Ćosić s 3:0. Izjednačila je Tomić, koja je bila bolja od Janković s 3:2 (8, 9, -6, -4, 7), da bi Mladost povela nakon što je Borovec s 3:0 svladala Popec. Izjednačenje za gošće potpisala je Janković svladavši Ćosić s 3:0. U odlučujućem meču Zajec je okrenula 2:1 i riješila pobjedu u petom setu (-2, 10, -6, 8, 8). Važna pobjeda Puljanki u borbi za ostanak u Superligi.

Dan ranije Mladost je bez Ćosić u sastavu poražena i od Vrsara (3:1). Za Vrsar priliku je dobila Ema Brizić, dok je za Mladost nastupila Zara Ilić. Tomić je na startu pobijedila Brizić s 3:0, a onda je uslijedio niz gošći koje je je predvodila Rioža s dvije pobjede. Svladala je Borovec s 3:2 (3, -6, 4, -6, 8) i Tomić s 3:0, a jednu pobjedu pridodala je Jurčević koja je bila bolja od Ilić s 3:1.

Protiv istih ekipa igrao je i Dr. Časl i nastavio niz bez poraza. U porazu od zagrebačke ekipe (3:1) jedinu pobjedu Puljankama donijela je iskusna Janković, koja je spasila 0:2 i slavila nad Cakol s 3:2 (-4, -6, 12, 10, 7). U susretu s Vrsarom (3:0) Srebrnjak, Cakol i Đurak Blažičević su svoje susrete riješile bez izgubljenog seta.

Aquaestil je bez većih problema na domaćem terenu pobijedio Bjelovar s 3:1. Dugorešanke su na krilima Rakovac i Han Vukelje u sva tri susreta slavile bez izgubljenog seta i uzele dva boda. Jedinu pobjedu za Bjelovarčanke ostvarila je Grgić nakon slavlja nad Stepinac s 3:0.

Isti scenarij i rezultat viđen je i u susretu s Požegom (3:1), a jedinu pobjedu gostujućoj ekipi donijela je Raguž svladavši Leeloo Vukelju s 3:1. Zagreb je uzvratio za tijesne poraze u prvom dijelu sezone i slavio nad Požegom (3:0) i Bjelovarom (3:0) te tako upisao pet pobjeda zaredom, što ga svrstava na visoko četvrto mjesto u poretku.

Aquaestil je vodeći s 13-3, dr. Časl drugi s 14-0, Varaždin treći sa 11-3. Slijede Zagreb 8-8, Vrsar 7-9, TIS 7-7, ŽSTK Pula 4-12, Mladost 5-9, Bjelovar 4-10 i Požega 1-13.

Stolnotenisačice Požege će narednog vikenda odigrati dvije domaće utakmice 11. kola HEP Superlige. U maloj dvorani SD Tomislav Pirc, u subotu, 09. travnja u 16,00 sati STK Požega igra protiv HASTK Mladost (Zagreb) dok će u nedjelju, 10. travnja u 11,00 sati ugostiti STK Dr. Časl (Zagreb).

Pročitano 336 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 05 Travanj 2022 12:20