Utorak, 02 Svi 2023 08:47

U Požegi vožena jubilarna, 20. MTB utrka XCO "Šicana 2023" koja je bila i 3. kolo Slavonske brdsko biciklističke lige (SBBL)

POŽEGA - U nedjelju 30. 04. 2023. održana je jubilarna, 20. MTB utrka u organizaciji Brdsko biciklističkog Kluba Požega. Utrka se vozila u disciplini XCO (olimpijski cross country), što znači da se radilo o kružnoj utrci sa startom i ciljem na Šicani u Jagodnjaku.

Kao i prošle godine, krug dužine 3,6 km s 226 metara uspona bio je tehnički vrlo zahtjevan, s brojnim oštrim usponima, skokovima, promjenama smjera, uskim singletrackovima i drugim zamkama. Srećom, vrijeme je bilo idealno - suho, ni prehladno ni prevruće, sa zanemarivim vjetrom – pravi dan za utrkivanje brdskim biciklom. Ovogodišnja utrku vožena je kao 3. kolo (od ukupno 9) Slavonske brdsko biciklističke lige.

Nastupila su 54 natjecatelja iz 15 klubova - osim domaćina nastupili su i članovi BK Bor Virovitica, BK Lood Orahovica, BK Osijek 2010, BK Festung Slavonski Brod, BK Maraton Team Donji Miholjac, BK Našice, BK Titan Pakrac, BK Slatina, BK CRO MTB Zagreb, BK Dugo Selo, BK Orlov krug Vodice, BK Summit Banja Luka (Bosna i Hercegovina), BK Challenge Gradiška (Bosna i Hercegovina) te BK Uspon Busovača (Bosna i Hercegovina).

Biciklisti su bili podijeljeni u 9 kategorija po spolu i starosti, od najmlađe kategorije U 13 do najiskusnijih veterana C (vozači preko 50 godina starosti). U glavnoj kategoriji elite od starta do cilja dominirao je domaći vozač i idejni autor staze na Šicani Matej Skuzin, kojem je ovo prva ovosezonska utrka.

BBK Požega bio je vrlo uspješan i u ostalim kategorijama: Tihomir Šatrović pobijedio je u veteranima B, Krešimir Pavičić bio je 2. u veteranima C, a Tomislav Matešić 3. u veteranima A. Solidan 4. u elitu bio je Nino Pavičić, dok je istu poziciju u kadetima zauzeo Noa Begović. Spomenimo da je kod žena najuspješnija bila Lorena Škalac iz BK Osijek 2010.

Održavanje utrke ne bi bilo moguće bez klupskih partnera Grada Požege i Požeškog športskog saveza te sponzora: OPG Pčelarstvo Božić, Vinum Academicum d.o.o., Tia partner d.o.o., Alles d.o.o. i Bor d.o.o. Svima njima BBK Požega zahvaljuje se na pruženoj potpori i pomoći.

U nastavku donosimo rezultate utrke (troje prvoplasiranih u svakoj kategoriji + rezultati članova Brdsko biciklističkog kluba Požega):