Ponedjeljak, 10 Listopad 2016 02:00

Rukometaši Požege poraženi u Županji u 1. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

ŽUPANJA - Teško gostovanje u prvom kolu bilo je pred rukometašima Požege u 1. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok, a ono je na kraju donijelo nastavak tradicije poraza Požežana i to već šestu sezonu zaredom.

RK Županja je bila i lagani favorit prije utakmice, ali im nije bilo lako doći do prve pobjede.

Požežani su poveli 0:2 iz prva dva napada. Do 10. minute bilo je 5:5, nakon čega gosti padaju u crnu rupu i 12 minuta ne daju gol. Iskusni domaćini to rutinirano koriste i odlaze na 11:5, što se u konačnici pokazalo ključno. Poluvrijeme završava 14:8.

Drugi dio nastavlja se u egalu, a u nekoliko navrata bilo je i po sedam razlike, zadnji put je to bilo 22:15. Ipak, tada i domaćini posustaju i dopuštaju približavanje. Pet minuta prije kraja rukomataši Požege imaju priliku smanjiti na tri razlike iz sedmerca, ali promašuju, domaćini iz idućeg napada daju gol i tu je priči o preokretu bio kraj.

Do kraja utakmice se u strijelce upisao i najmlađi igrač Jerko Tukonić koji precizno zabija iz sedmerca u prvoj minuti nastupa za seniorsku ekipu Požege. Na kraju završava 25:22 za s(p)retnije domaćine.

Najbolji strijelci kod Požege bili su Kiš sa sedam i Tomičić sa pet pogodaka, dok su kod domaćina najučinkovitiji bili Lasić sa sedam i Lovrić sa pet pogodaka.