Petak, 18 Studeni 2016 01:00

Rukometaši Požege poraženi od prvoligaša RK Đakova u 1. kolu Hrvatskog rukometnog kupa za regiju Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su u srijedu, 16. studenog u Sportskoj dvorani Tomilav Pirc od prvoligaša Đakova rezultatom 29:35 u susretu 1. kola Hrvatskog rukometnog kupa za regiju Istok.

Đakovčani su protiv Požežana od samoga početka krenuli punom snagom i u osmoj minuti poveli s 0:3. Od tog trenutka pa do kraja susreta gosti su kontrolirali rezultat. Požežani su d dva navrata uspjeli doći do zaostatka od minus 2 (6:8 i 7:9), ali tada su počeli padati golovi sa svih pozicija: s krila Kovač je zabio četiri, s pivota Rotim dodaš također četiri, a s vanjskih pozicija Filipović i Punda došli su po četiri pogotka. Tako su đakovački rukometaši mirno došli do solidne prednosti (12:18) koja im je garantirala miran nastavak utakmice.

U nastavku susreta gosti su stalno održavali prednost od četiri do devet golova prednosti čime su kontrolirali utakmicu. Tek u samoj završnici domaći igrači uspjeli su smanjiti prednost Đakovčana na pristojnih minus 6 (29:35).

Kod Požežana najefikasniji je bio Kiš sa 9 pogodaka.

U subotu, 19. studenog s početkom u 19,00 sati u Pakracu rukometaši Požege igraju utakmicu 8. kola 2. HRL - Istok protiv domaćina RK Lipa.

POŽEGA - ĐAKOVO 29:35 (12:18)

Požega – Dvorana Tomislav Pirc. Gledatelja: 50. Suci: Miroslav Josić (Donji Miholjac) i Goran Radonjić (Donji Miholjac).

POŽEGA. Ćosić, Farkaš 2, Grbeš, 3, Vlašić 2, Petrović, Bešlić, Blagojević 4, Tomičić 6, Kiš 9, Tukonić, Gelenčir 1, Franjić. Trener: Dario Anić.

ĐAKOVO. Ostajmer, Bradarić 3, Perković, Tot, Perlić, Kovač 7, Rotim 10, Ćurić, Knežić, Marketić, Barberić, Klepo, Šimić 1, Filipović 7, Punda 4. Trener: Perica Martić.

Sedmerci: RK Požega 1/1 (Tomičić 1/1), RK Đakovo 3/3 (Kovač 3/3)

Isključenja: RK Požega 4 minute (Grbeš 2, Tomičić 2), RK Đakovo 6 minuta (Ćurić 2+2, Marketić 2)

Nadzornik: Ivan Kovačević (Štivica)

Pročitano 1859 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 18 Studeni 2016 08:29