Ponedjeljak, 06 Ožujak 2017 01:00

Rukometaši Požege svladali RK Nexe II (Našice) u 12. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege ostvarili su treću pobjedu u niz tako što su u 12. kolu 2. HRL - Istok u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc svladali RK Nexe II (Našice) rezultatom 31:28. Tri pogotka prednosti Požežani su imali i nakon prvog dijela utakmice, a tako je ostalo i nakon drugih 30 minuta.

Najviše pogodaka u redovima Požege ponovno je postigao Domagoj Kiš koji se ovaj put čak 17 puta upisao u strijelce. Njegov učinak u nastavku prvenstva raste iz utakmice u utakmicu jer je u 10. kolu Županji zabio 9, u 11. kolu Valpovci 12 dok se u 13. kolu zaustavio na 17 pogodaka.

Trener Hrvoje Jurković tako i nakon treće utakmice na klupi Požege ima maksimalan učinak. Dobre igre u nastavku prvenstva privukle su i gledatelje pa je ovaj susret pratilo oko 350 ljubitelja rukometa, a taj bi se broj u sljedećim utakmicama Požege mogao i povećati.

Na ovoj utakmici je teže ozljeđen Marko Gelenčir kojem su pukle sitne kosti u desnom stopalu i odmah je operiran u požeškoj bolnici. Za Gelenčira je ova sezona nažalost ranije završena ali će sigurno biti spreman za narednu sezonu 2017./2018.

Požega je trenutno na 5. mjestu na ljestvici sa 12 bodova (7 pobjeda, 5 poraza), a u sljedećem, 13. kolu gostuje u Starom Petrovom selu kod RK Slavije koja je posljednja, dvanaesta na ljestvici i još nema niti boda. Pred svojim navijačima požeški rukometaši će ponovno igrati za dva tjedna kada će u 14. kolu ugostiti RK Slatinu koja je četvrta sa 17 bodova.

RK Požega - RK Nexe ll 31:28 (16:13)

Suci: Milan Musulin i Tomislav Paripović (Bjelovar) Nadzornik: Predrag Krstanović (Kutina)

RK Požega: Ćosić, Farkaš, Grbeš 2, Vlašić 4, Bešlić 3, Blagojević, Kiš 17 (6), Tukonić 2, Gelenčir 3, Markanjević, Franjić, Gotal. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Nexe ll: Poljak, Vulić 3, Greganić 1, Bolanča 4, Žiška, Baričević 7 (2), Stošić 1, Mrnjavčić, Kovačević 8, Strmečki, Rinčić, Šafar, Malkoč, Hajmiler 3, Dundović 1, Ćuić. Trener: Matko Zrilić.

Sedmerci: RK Požega 6/6 (Kiš 6/6), RK Nexe ll 2/3 (Baričević 2/3)

Isključenja: RK Požega 14 minuta (Blagojević 2+2+2, Grbeš 2+2, Bešlić 2+2), RK Nexe ll 12 minuta (Vulić 2+2, Mrnjavčić 2+2, Bolanča 2, Malkoč 2, Hajmiler 2)

(Foto : Facebook stranica RK Požega)

Pročitano 2456 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 06 Ožujak 2017 13:41