Četvrtak, 16 Studeni 2017 01:00

Rukometaši Požege poraženi od Osijeka u 1. kolu Hrvatskog rukometnog kupa za regiju Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od RK Osijek rezultatom 22:29 (10:15). Osijek je tako opravdao ulogu favorita jer se nalazi u rangu više od požeških rukometaša.

Gosti su na početku poveli 1:3, a ubrzo povećao vodstvo na 4:8. Požega je smanjila na 9:11 ali nakon toga čak 7 minuta nije uspjela postići pogodak. Drugi dio su domaći rukometaši dobro počeli i draži priključak do rezultata 15:18. Nakon toga ponovila se situcija iz prvog dijela te od 42. do 49. minute nije bilo pogodaka u mreži Osječana koji su to iskoristili i došli do prednosti od 5 pogodaka (15:20), a najveća prednost je bila 9 pogodaka (18:27).

Zanilmjvost ovog susreta je da Požega u 60 minuta nije imala niti jedan sedmerac niti jedno isključenje. Prvi strijelac domaćih bio je Domagoj Kiš sa 9 pogodaka dok je Josip Repušić zabio 10 pogodaka kod gostiju. Istakao se i vratar Požege Antonio Ćosić sa 11 obrana kao i oba vratara Osijeka.

Ekipa trenera Hrvoja Jurkovića sada se okreće prvenstvenim obvezama. U sljedećem, 7. kolu Požega je domaćin Slatini koja se nalazi na 4. mjestu sa 10 bodova koliko ima i Požega na 2. mjestu. Utakmica se igra u subotu, 18. studenog 2017. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

RK Požega - RK Osijek 22:29 (10:15)

Požega - SD Tomislav Pirc, gledatelja 250. Suci: Miroslav Josić i Goran Radonjić (Donji Miholjac) Nadzornik: Dalibor Medved (Donji Miholjac)

RK Požega: Ćosić (11 obrana), Banović, Grbeš 1, Jurković 3, Raguž 4, Vlašić 2, Gotal, Mjertan, Tomas 2, Kiš 9, Obradović 1, Gelenčir, Mršić, Franjić (3 obrane), Tukonić. Trener: Hrvoje Jurković.

RK Osijek: Kolar, Ninaj 1, Zrno 1, Vuković 2, Lukac 1, Šaravanja 2, Pavlović, Radović 4, Kopić, Bolanča 4, Repušić 10(3), Barić 2, Grizelj 2, Vešligaj. Trener: Vedran Čurak.

Sedmerci: RK Požega 0/0, RK Osijek 3/3 (Repušić 3/3)

Isključenja: RK Požega nema, RK Osijek 2 minute (Šaravanja 2)

(Izvor : Rukometni klub Požega)

Pročitano 2138 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 16 Studeni 2017 11:54