Subota, 29 Studeni 2014 01:00

Domaći poraz rukometaša Požege od Nove Gradiške

POŽEGA - Nakon godinu i pol dana rukometaši Požege poraženi su na svom parketu u jednoj prvenstvenoj utakmici. Niz nepobjedivosti igrača trenera Daria Anića večeras su u Grabriku prekinuli igrači RK Nova Gradiška koji su pobijedili Požežane rezultatom 32:34. Ljubitelji rukometa opet su dobro popunili Sportsku dvoranu Grabrik te je utakmicu pratilo petstotinjak gledatelja. Na poluvremenu je RK Požega imala vodstvo od tri pogotka razlike (17:14) ali su gosti već u šestoj minuti nastavka došli do izjednačenja (18:18). Nakon toga se dvanaest minuta igralo gol za gol i rezultat je bio izjednačen. U 48. minuti bilo je 24:24 da bi u 53. minuti gosti imali vodstvo od 24:29. Tri minute prije kraja Požežani su došli na dva pogotka minusa (28:30) ali se ta razlika nije mijenjala do kraja i gosti su došli do pobjede rezultatom 32:34. Prvi strijelac Požežana na ovoj utakmici bio je Marko Didić sa osam pogodaka, šest pogodaka postigao je Karlo Grgurić a pet je dodao Ivan Tomičić. U sljedećem, 10. kolu RK Požega gostuje u Slatini kod RK Slatine (06. prosinca) a za dva tjedna u subotu, 13. prosinca u Grabriku u sklopu 11. kola gostuje RK Borovo. Druga ekipa RK Požega odigrala je predigru svojoj prvoj ekipi. RK Požega 2 je u 10. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok večeras u Grabriku svladala RK Frankopan (Andrijaševci) rezultatom 30:27. U posljednjem, 11. kolu ekipa trenera Hrvoja Jurkovića gostuje u Ivankovu kod RK Cestorad koji je vodeći na ljestvici.

Prvenstvena utakmica 9. kolo 2. HRL sjever 2014/2015.

RK POŽEGA - RK NOVA GRADIŠKA 32:34 (17:14)

SD Grabrik, gledatelja 500, suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (Novska) Nadzornik: Ivica Šiško (Osijek)

RK Požega: Ćosić, Švajda, Vlašić, Raguž 3, Balenović 4, Blagojević 1, Soldo, Tomičić 5, Didić 8(2), Bubalo, Grgurić 6(3), Mršić, Šimić 3, Đuroković, Franjić, Galić 2. Trener: Dario Anić.

RK Nova Gradiška: Kiš, M.Orelj 4, Mihić 6, Barun 1, T.Orelj 4, Šaško, Zaužel 4, Ivanišević 5(3), Ćosić 2, Adamčević, Džebić, Sertić 8. Trener: Ivan Sertić.

Sedmerci: RK Požega 5/7, RK Nova Gradiška 3/4

Isključenja: RK Požega 4 minute, RK Nova Gradiška 4 minute

Pročitano 1995 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 30 Studeni 2014 14:09