Utorak, 13 Studeni 2018 01:00

Rukometaši Požege uvjerljivo pobijedili Novu Gradišku u 6. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Igrači Rukometnog kluba Požega su u subotu, 10. 11. 2018. pred svojim navijačima uvjerljivo svladali RK Novu Gradišku u susretu 6. kola 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Na poluvremenu su domaći rukometaši imali prednost od čak 16 pogodaka (20:4), a do kraja utakmice je ta prednost još povećana na konačnih 24 pogotka razlike (37:13).

Požega ima maksimalnih 12 bodova, a razlika pred prvim pratiteljima je ostala ista jer je drugoplasirana Slatina pobijedila Orahovicu, a treća Županja je dobila Slaviju (Staro Petrovo selo). Slatina ima 10 bodova, a Županja 8. U sljedećem, 8. kolu Požežani gostuju upravo kod trećeplasirane Županje. Utakmica se igra u subotu, 17. 11. 2018. s početkom u 19 sati u Sportskoj dvorani OŠ Ivana Kozarca. Pred svojim navijačima Požežani će ponovno igrati za dva tjedna kada će u 8. kolu ugostiti RK Valpovku (Valpovo).

Druga ekipa Požege je u dan poslije u SD Tomislav Pirc, u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici svladala RK Tenju rezultatom 36:34 (20:20) u 8. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Marko Gelenčir ponovno je odigrao kapetanski, povukao je uvijek kada je bilo najpotrebnije te postigao ukupno 14 pogodaka. Šimun Banović i Jerko Tukonić postigli su po 5 pogodaka. Kod gostiju najefikasniji je bio Dean Vuković s 11 pogodaka.

Već danas (utorak, 13. 11. u 20 sati) će mladi Požežani odigrati susret 9. kola u Petrijevcima kod RK Petrijevci. Domaćin je tražio promjenu termina zbog zauzetosti dvorane, a RK Požega im je izašla u susret.

6. kolo 2. HRL - Istok :

RK Požega - RK Nova Gradiška 37:13 (20:4)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc, gledatelja 200. Suci: Domagoj Degmečić (Vrpolje) i Frenko Soldo (Slavonski Brod) Nadzornik: Bruno Androš (Osijek)

RK Požega: Ćosić (11 obrana), Banović 2, Grbeš 2, Jurković 6, Gotal 1, Polanec, Markanjević 1, Tomas 6, Vlašić 3, Glasnović 2(1), I. Antunović 2, Grgurić 3, Gelenčir 4(1), M. Antunović 2(1), Franjić (7 obrana), Tukonić 3. Trener: Dag Kovačević.

RK Nova Gradiška: Janeček, Špoljarić 2, Orelj 3, Umljenović 2(2), Bušić, Džebić 2, Medvedović 3, Kumić, Vidović, Jugović 1. Trener: Jaroslav Šeba.

Sedmerci: RK Požega 3/3 (M. Antunović 1/1, Gelenčir 1/1, Glasnović 1/1), RK Nova Gradiška 2/3 (Umljenović 2/2, Orelj 0/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Glasnović 2, Gelenčir 2, Tukonić 2), RK Nova Gradiška 2 minute (Orelj 2)

8. kolo 3. HRL - Istok :

RK Požega 2 - RK Tenja 2 36:34 (20:20)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc, gledatelja 50. Suci : Matej Knapić (Slatina) i Stjepan Peršić (Virovitica) Nadzornik: Bruno Androš (Osijek)

RK Požega: Banović 5, Vlahov, Mikala, Mjertan 1, Vlašić 4, Pavlović, Glasnović, Prskal 1, Bajt, Conjar, Gelenčir 14(5), Gotal 2, Uremović, Markanjević 4, Tukonić 5, Jakić (12 obrana). Trener: Filip Bešlić.

RK Tenja: Skočak (11 obrana), Vuković 11(2), Culek, Radmilović 5, Milinković, Magdić 5, Kolić, Matić, Lajk, Čolić 3, Omičević 8, Zadrić 2, Damjanić, Kesčuš. Trener: Miroslav Jurčević.

Sedmerci: RK Požega 2 5/5 (Gelenčir 5/5), RK Tenja 2/2 (Vuković 2/2)

Isključenja: RK Požega 2 4 minute (Bajt 2, Markanjević 2), RK Tenja 16 minuta (Zadrić 6, Vuković 2, Culek 2, Magdić 2, Lajk 2, Omičević 2)

Pročitano 1910 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 13 Studeni 2018 11:10