Ponedjeljak, 04 Ožujak 2019 01:00

Pobjede RK Požega I u Slavonskom Brodu u 12. kolu 2. HRL - Istok i RK Požege II u Ivankovu u 16. kolu 3. HRL - Istok

SLAVONSKI BROD / IVANKOVO - Prva ekipa Rukometnog kluba Požega u 12. kolu 2. Hrvatske rukometne lige - Istok ostvarila je pobjedu na gostovanju u Slavonskom Brodu. Igrači trenera Daga Kovačevića ostvarili su pobjedu rezultatom 26:34.

Tako su požeški rukometaši i dalje maksimalni sa 12 pobjeda u 12 kola. U otvaranju utakmice sedam minuta igra je ravnopravna, ali onda su Požežani iskoristili dvije greške Broda, te je rezultat u 8. minuti bio 2:4.

Vratar Antonio Ćosić je sačuvao razliku od tri pogotka sa svojih 5 obrana u 16. minuti kada je bilo 6:9. Nakon toga je Požega održavala prednost i u 24. minuti je rezultat 8:11, a Ćosić je na 7 obrana. Domaćinima nije pomogao niti Bubalo na golu sa samo dvije obrane.

Pri kraju poluvremena nakon  tri povezane odlične obrane koje su rezultirale kontrama Požega je otišla na prednost od 6 pogodaka (10:16). U drugom dijelu gosti su nastavili u istom ritmu te je u 36. minuti rezultat 13:19.

Po već viđenom u 41. minuti nakon dvije dobre obrane golmana i uspješnih kontranapada rezultat se povisuje na 15:22., a u 50. minuti je 20:28. S obzirom na dobru igru i dobar rezultat oko 40. minute su u igru ušče svježe snage sa klupe. Na kraju je presudila kvaliteta požeških rukometaša uz odlične obrane Ćosića te široki repertoar ideja za šut sa strane našeg igrača i trenera Luke Jurkovića koji je postigao 10 pogodaka. U idućem, 13. kolu Požega ponovno gostuje i to u derbiju kod Slatine.

Druga ekipa je također bila uspješna i u 16. kolu 3. Hrvatske rukometne lige ostvarila pobjedu na gostovanju u Ivankovu nad domaćim Cestoradom rezultatom 22:28. U sljedećem kolu igrači trenera Filipa Bešlića će ugostiti RK Frankopanu (Rokovci Andrijaševci).

12. kolo 2. HRL istok :

RK Brod - RK Požega 26:34 (10:16)

Slavonski Brod - Sportska dvorana Brod. Gledatelja 100. Suci: Miroslav Josić i Goran Radonjić (Donji Miholjac) Nadzornik: Ivan Vuković (Virovitic

RK Brod: Krznarić, Simeon 2, Vukadinović, Vukoje, Ferić, Marić, Sarić 3, Didić 1, Bubalo, Poznanović 4, Alajica 1(1), Petrović 7, Prusina 4, Bohm, Rašić 4, Rakić. Trener: Saša Sertić.

RK Požega: Ćosić (16 obrana) , Banović 1, Grbeš, Raguž 1, Vlašić, Polanec 1, Tomas 2, Gotal 1, Jurković 10, Grgurić 5, Gelenčir, Franjić, I.Antunović 5, M.Antunović 7(3), Tukonić 1, Rajič (1 obrana). Trener: Dag Kovačević.

Sedmerci: 1/3 (Alajica 1/1, Sarić 0/1, Didić 0/1), RK Požega 3/4 (M.Antunović 3/3, Tukonić 0/1)

Isključenja: RK Brod 6 minuta (Prusina 2+2, Simeon)

16. kolo 3. HRL istok :

Cestorad - Požega 22:28 (10:12)

Ivankovo - ŠSD Ivankovo, gledatelja 100.  Suci: Ivan Marinović i Dino Modrić (Osijek). Nadzornik: Davorin Bašić (Slavonski Brod

RK Cestorad: F.Barić 4(1), Majić 1, Aman, Kožul, Nađ, I.Barić 4, Kralj 1, Serenčeš 2, Škrabo, Bočkarjov, Ivezić 6(1), Horvat 2, Stjepanović 2, Galić. Trener: Dragan Gazić.

RK Požega: Banović 5(5), Grbeš 7, Čuljak 1, Vlahov, Vlašić 2, Pavlović, Glasnović, Mjertan 2, Mikala, Conjar, Gelenčir 3(1), Gotal 4, Uremović (1 obrana), Markanjević 1, Tukonić 3, Jakić (6 obrana). Trener: Filip Bešlić.

Sedmerci: RK Cestorad 2/3 (F. Barić 1/2, Ivezić 1/1), RK Požega 6/8 (Banović 5/5, Gelenčir 1/2, Tukonić 0/1)

Isključenja: RK Cestorad 10 minuta (F. Barić 2+2, Majić, Horvat, Stjepanović), RK Požega 6 minuta (Gelenčir 2+2, Grbeš)

(Facebook stranica : RK Požega)

Pročitano 1517 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 04 Ožujak 2019 13:49