Utorak, 27 Kolovoz 2019 02:00

Rukometaši Požege u trećem pripremnom susretu poraženi na gostovanju kod Đakova, druga ekipa pobijedila RK Lipu (Pakrac)

ĐAKOVO / POŽEGA - Rukometaši Požege u petak, 23 kolovoza su u Đakovu  su odigrali treću pripremnu utakmicu u kojoj su poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 29:27.

Đakovčanima koji su prošle sezone ispali iz 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever je ovo bio prvi pripremni susret za prvenstvo 2. Hrvatske rukometne lige - Istok u kojoj je Požega prošle godine suvereno osvojila naslov prvaka sa 18 pobjeda u 18 utakmica. Đakovo je prošlu sezonu završilo na pretposljednjem, 13. mjestu 1. HRL - Sjever sa samo 9 bodova (4 pobjede, 1 remi, 21 poraz).

Domaći igrači su bolje otvorili utakmicu i poveli 5:2, međutim, u samoj završnici gosti su preokrenuli rezultat i na odmor otišli s tri gola prednosti (14:11). U drugom poluvremenu bila je to izjednačena utakmica u kojoj su Đakovčani na kraju došli do pobjede 29:27. Utakmicu je obilježio pucački dvoboj dvojice igrača: s jedne strane mladi Božičević, a s druge Kreo Tomas. Na kraju je svaki od njih postigao po devet pogodaka.

Pred rukometašima Požege sada je tradicionalni pripremni turnir "Olymp 2019" koji će se održati u subotu, 31. kolovoza u SD Tomislav Pirc, a nastupit će Maksimir Pastela (Zagreb), Moslavina (Kutina), Nexe ll (Našice) i Požega.

S odigravanjem pripremnih utakmica počela je i druga ekipa RK Požega koja će se i dalje natjecati u 3. Hrvatskoj rukometnoj ligi - Istok. U srijedu, 21. kolovoza mladi Požežani su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc uvjerljivo pobijedili RK Lipa (Pakrac) rezultatom 38:26 (16:9).

Iako obje ekipe nisu bile kompletne Požežani su bili bolji od prve minute i na poluvremenu imali uvjerljivu prednost od 7 pogodaka koju su do kraja susreta samo povećavali do konačnih 12 razlike, a u jednom trenutku prednost je bila čak 14 pogodaka (36:22).

Vilim Gotal zabio je 11 pogodaka, Marko Gelenčir 9, a Šimun Banović 6 pogodaka. Odličan na golu bio je Ivan Menđel sa čak 19 obrana. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Friš sa 7 pogodaka.

ĐAKOVO – POŽEGA 29:27 (11:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Gledatelja: 50.

ĐAKOVO: Serdarević, Klepo 5, Jarčević 3, Dramac, Poplašen, Orlović, Kalić, Lasić 3, Božičević 9, Ćurić 2, Kapetan 2, Matačić 4, Lacković. Trener: Domagoj Perlić.

POŽEGA: Vlašić, Gelenčić, Banović 2, Gotak 2, Markanjević, Polanec 4, Antunović 5, Sertić 4, Stjepan Tomas 1, Krešo Tomas 9, Rajić, Čosić 1.

(Foto : djsport.hr)

Pročitano 1447 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 27 Kolovoz 2019 14:13