Ispiši ovu stranicu
Četvrtak, 26 Rujan 2019 02:00

Rukometaši Požege pobijedili Osijek u 2. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Istok

POŽEGA - Rukometaši Požege su u prvoj domaćoj utakmici u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi Sjever svladali RK Osijek rezultatom 31:29 (15:13) i  upisali prva dva povijesna boda u novom natjecateljskom rangu.

Za razliku od 1. kola i gostovanja u Čakovcu požeški rukometaši su u ušli od početka u utakmicu vrlo dobro, borbeno i pokazali da žele ostvariti pobjedu pred dobro popunjenim tribinama svoje dvorane.

Bila je to tvrda, neizvjesna utakmica u kojoj su odlučivale nijanse. Do rezultata 9:9 obje ekipe izmjenjivale su se u vodstvu, ali niti jedna nije imala prednost veću od jednog pogotka. Tada su domaći rukometaši poveli  11:9, zatim 13:10. Tu prednost su dražli gotovo do kraja poluvremena, ali su primili  pogodak u zadnjoj sekundi i na odmor se odlazi vodstvom 15:13.

Nastavak utakmice su Požežani otvorili lošije i gosti serijom od četiri pogotka dolazi do vodstva od 15:17. Trener Požege Dag Kovačević uzima minutu odmora uskoro njegova ekipa vodi 18:17. Nakon toga obje ekipe izmjenjuju se u vodstvu do rezultata 24:24 kada ponovno kreće domaća serija do najveće razlike od 4 pogotaka (28:24).

Osijek se nije ni tada predao te je smanjio na 29:28. Kod 30:29 pet sekundi prije kraja suci dosuđuju sedmerac za Požegu te su tada domaći navijači konačno mogli odahnuti jer je Marko Antunović rutinirano pogodio za konačnih 31:29 i prvo slavlje Požežana u 1. HRL - Sjever.

Unatoč sjajnoj igri cijele ekipe nekoliko pojedinaca vrijedi posebno izdvojiti. Prije svega treba spomenuti atraktivne i ključne golove Jerka Tukonića u završnici utakmice. Manirom iskusnog rutiniranog igrača opalio je tri puta s lijevog krila i svaki put uspješno pogodio.

Oleg Polanec odigrao je sjajno i kada je on raspoložen Požega teško gubi. Iskusni Krešo Tomas odigrao je i obranu i napad na visokoj razini, dok je Marko Antunović postigao sedam pogodaka s linije sedam metara i bio najbolji strijelac utakmice.

Rukometaši Požege trenutno su na 9. mjestu od 14 ekipa, a u narednom, 3. kolu gostuju u Zagrebu kod Maksimir Pastele koji imaju 1 bod i na 12. su mjestu. U 4. kolu u Požegu dolazi RK KTC (Križevci), a utakmica će se igrati u subotu, 05. 10. 2019. s početkom u 18,00 sati u SD Tomislav Pirc.

Druga ekipa Požege odigrala je u Pakracu utakmicu 1. kola 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. Požežani su izgubli od RK LiPa rezultatom 32:24 (15:14). Utakmica je bila u egalu do 17:17, ali tada domaćini ulaze u seriju i uskoro vode 23:18, a do kraja susreta su razliku još i povećali i zasluženo pobijedili. U 2. kolu RK Požega II je domaćin Frankopanu (Rokovci - Andrijaševci). Utakmica se igra u nedjelju, 29. 09. 2019. s početkom u 18,00 sati u SD Tomislav Pirc.

2. kolo 1. HRL sjever :

RK Požega – RK Osijek 31:29 (15:13)

Požega, Sportska dvorana Tomislav Pirc. Gledatelja 250. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (Varaždin) Nadzornik: Željko Živec (Sesvete)

RK Požega: Ćosić (3 obrane), Banović 1, Jurković 2, Vlašić, Polanec 3, K.Tomas 2, Gotal, Grgurić 5, Baričević, S.Tomas, Rajič (7 obrana), I.Antunović 3, M.Antunović 11(7), Sertić 1, Tukonić 3. Trener: Dag Kovačević.

RK Osijek: Kuže 1, Marković, Zrno 6, Cickai, Čičak 4, Nedić 4, Bošnjak, Vuković, Kopić, Babić 3, Pleše 3, Šimatić 7, Šimić, Mandarić, Radović 1, Kolar (10 obrana). Trener: Ivan Šunda.

Sedmerci: RK Požega 7/8 (Marko Antunović 7/8), RK Osijek 2/3 (Nedić 2/2, Kuže 0/1)

Isključenja: RK Požega 8 minuta (Grgurić 2+2+2, Sertić), RK Osijek 10 minuta (Babić 2+2, Šimatić 2+2, Radović)