Ponedjeljak, 07 Listopad 2019 02:00

Domaći poraz rukometaša Požege od KTC-a (Križevci) u 4. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Svemu lijepom dođe kraj, pa tako i seriji neporaženosti naših rukometaša na domaćem parketu u službenoj prvenstvenoj utakmici. Ta serija trajala je točno 532 dana. Jučer su rukometaši križevačkog KTC -a  odigrali bolju utakmicu, strpljivo su gradili svoju igru, iskoristili naše greške i slabosti i zasluženo pobijedili.

Početno ''ispipavanje'' snaga trajalo je do 11. minute i rezultata 3:3. Nakon toga gosti odlaze na 4:7 što je bio znak za uzbunu te Požežani zovu minutu predaha. To im se itekako isplatilo jer odlično podižu igru, pogotovo u obrani. Goste od 17. do 26. minute ostavlju bez gola i prelazeu vodstvo 8:7.

Međutim, nakon toga opet imaju neobjašnjiv pad u igri i dopuštaju gostima da u iduće četiri minute zabiju šest pogodaka, oni samo jedan te se nakon dobre situacije u kojoj su bili dovode do zaostatka na poluvremenu od četiri pogotka. U drugi dio prenose lošu igru i ubrzo gube 9:15. Igračima kao da je to bio znak za početak.

Gosti ulaze u seriju isključenja što ih razbuđuje, povezuju nekoliko dobrih napada i obrana, dižu publiku i dolaze na 14:16. Međutim, tada opet ulazeu seriju povezanih grešaka te uz nekoliko dvojbenih sudačkih odluka padaju, staju s igrom, a strpljivim i iskusnim Križevčanima dopuštaju da naprave preveliku razliku koja sigurno nije pokazatelj stvarnog stanja na parketu. Na kraju gube utakmicu rezultatom 21:31.

Igrač utakmice nedvojbeno je bio vratar gostiju Filip Dominik Hančić koji je obranio 19 udaraca prema golu. Najmanje polovica njih bila je iz stopostotnih prilika što je stvaralo dodatni pritisak.

Kod Požežana najučinkovitiji je bio Krešo Tomas sa šest pogodaka, Marko Sertić i Luka Jurković odigrali su dobru utakmicu uz postignuta tri pogotka.

Kod gostiju najuspješniji su bili Toni Pehar s osam i Matija Perajica sa sedam pogodaka. Ovim porazom požeški su rukometaši pali na 13. mjesto. Iduće kolo idu na gostovanje u Kutinu.

4. kolo 1. HRL sjever

RK Požega – RK KTC 21:31 (9:13)

Požega, SD Tomislav Pirc, gledatelja 400. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje) Nadzornik: Bruno Androš (Osijek)

RK Požega: Ćosić (8 obrana), Banović 3(3), Jurković 3, Baričević, Polanec, K.Tomas 6, Grgurić 3, Raguž 1, S.Tomas, Rajič (3 obrane), I.Antunović, M.Antunović 2(1), Sertić 3, Tukonić. Trener: Dag Kovačević.

RK KTC: Gašić, Marković 4, Kovačić, Mušlek, Tandara, Harča, Lazar 1, Kota 1, Perajica 7(3), Ezgeta 4, Hančić (19 obrana), Štajnkler 6, Pehar 8, Zorko. Trener: Branko Krajačić.

Sedmerci: RK Požega 4/6 (Marko Antunović 1/2, Banović 3/4), RK KTC 3/4 (Perajica 3/3, Ezgeta 0/1)

Isključenja: RK Požega 8 minuta (Jurković 2+2, Polanec, M.Antunović), RK KTC 12 minuta (Pehar 2+2, Harča, Lazar, Kota, Štajnkler)