Ponedjeljak, 04 Studeni 2019 01:00

Rukometaši Požege uvjerljivo svladali Medveščak (Zagreb) u 8. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege uvjerljivo su na svom parketu svladali RK Medveščak (Zagreb) rezultatom 27:15 (11:5) u susretu 8. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Obrana Požege je cijelu utakmicu odigrala odlično, a pogotovo u prvom dijelu kad je primila samo 5 pogodaka. Već u 6. minuti Požežani su imali 4:0, a tu prednost držali su do 12. minute kada je bilo 6:2 dok je u 14. minuti rezultat bio 7:2. Gosti su su uspjeli vratiti na 8:5, ali u 25. minuti ponovno je 5 razlike kod rezultata 10:5. Zadnjih pet minuta Požega nije primila pogodak i na odmor se otišlo sa 6 razlike (11:5).

U drugom dijelu ekipa trenera Daria Anića prikazala je još bolju igra pa je tristotinjak gledatelja u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc moglo uživati u lijepoj rukometnoj predstavi. Prednost se samo povećavala i zaustavila se na 27:15. Ovo je rukometašima Požege treća pobjeda zaredom ako se računa i kup s Viro Viroviticom, a četvrta utakmica bez poraza jer je na početku serije najprije osvojen domaći bod protiv jakog Rudara

U sljedećem, 9. kolu RK Požega gostuje kod RK Viro Virovitica, a pred svojim navijačima će ponovno igrati u nedjelju, 17. 11. s početkom u 18,00 sati kada u Požegu stiže RK Dugo selo.

U Osijeku su u četvrtak, 31. 10. 2019. izvučeni parovi za 2. kolo Kup natjecanja Regije Istok za muškarce. Rukometaši Požege dobili su najtežeg mogućeg protivnika RK Osijek i to u gostima. Utakmica je na rasporedu u srijedu 13. 11. u dvorani Zrinjevac u Osijeku. Ostala dva para su RK Slatina – RK Feniks i RK Županja – RK Đakovo.

Druga ekipa RK Požega je u 7. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok poražena na gostovanju kod RK Mikanovci rezultatom 25:23 (16:9). U 8. kolu ekipa koju uspješno vodi mladi trener Filip Bešlić će ugostiti RK Đakovo II. Utakmica se igra u nedjelju, 10. 11. 2019. s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

8. kolo 1. HRL sjever

RK Požega – RK Medveščak ZG 27:15 (11:5)

RK Požega: Ćosić (13 obrana), Banović 6(5), Jurković 4, Polanec 2, K.Tomas, Grgurić 6, Baričević 1, S.Tomas 1, Rajič (1 obrana), I.Antunović 1, M.Antunović 3, Sertić 1, Tukonić 2. Trener: Dario Anić.

RK Medveščak ZG: Vukić (9 obrana), Jonjić, Lončar 1, Kljaić 2, Žaja 8, Matić 3(2), Capan 1, Goda, Fritz (2 obrane), Halužan, Franjko, Vukšić. Trener: Antun Starešina.

Sedmerci: RK Požega 5/5 (Banović 5/5), RK Medveščak ZG 2/3 (Matić 2/2, Jonjić 0/1)

Isključenja: RK Požega 6 minuta (Banović, M.Antunović, Sertić), RK Medveščak ZG 6 minuta (Žaja, Capan, Vukšić)

Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (Karlovac) Nadzornik: Damir Kuti (Vukovar) Gledatelja: 300